«Энг яхши дарс ишланмаси – 2017» кўрик-танлови ғолиблари аниқланди | таълим янгиликлари

«Энг яхши дарс ишланмаси – 2017» кўрик-танлови ғолиблари аниқланди

Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлигининг 2017 йил 30 мартдаги “Халқ таълими тизимидаги таълим муассасалари педагоглари ўртасида “Энг яхши дарс ишланмаси” кўрик-танловини ўтказиш тўғрисида”ги 98-сонли буйруғига мувофиқ жорий йилнинг 3 апрелидан 17 майига қадар “Энг яхши дарс ишланмаси – 2017” кўрик-танлови ташкил этилди.

Қуйида «Энг яхши дарс ишланмаси – 2017» кўрик-танлови ғолиблари билан танишишингиз мумкин. Ғолибларнинг фамилияси, исми-шарифи ўзлари томонидан қандай ёзилган бўлса шундайлигича киритилган.


Она тили ва адабиёт йўналиши:

1-ўрин: 76,23 балл – Тоғаева Феруза Элмуродовна
Самарқанд вилояти Иштихон туман 1-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби

1-ўрин: 76,23 балл – Нурмуҳамедова Бўригул Нормуминовна
Халқ таълими вазирлиги тасарруфидаги Табиий фанларга ихтисослаштирилган Давлат умумтаълим мактаби

2-ўрин: 76,07 балл – Каримова Наргиза Уришевна
Жиззах вилояти Дўстлик тумани 18-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 75,76 балл – Нурмухамедова Дилдор Ураловна
Сурхандарё вилояти Термиз тумани 9-умумий ўрта таълим мактаби


Ўзбек тили йўналиши:

1-ўрин: 76,15 балл – Беганчова Орзигул Умурзоқовна
Бухоро вилояти Бухоро шаҳар 13-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 74,00 балл – Бекпўлатова Адолат Нематовна
Навоий вилояти Навоий шаҳар 7-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 74,00 балл – Исмаилова Лола Турсуновна
Самарқанд вилояти Коттақўрғон шаҳар 3-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 73,76 балл – Ганиева Максуда Абдураимовна
Тошкент вилояти Ангрен шаҳар 73-ихтисослаштирилган мактаб-интернати

3-ўрин: 73,76 балл – Сайтов Кошимурат Исламович
Бухоро вилояти Ғиждувон тумани 58-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 73,76 балл – Амонова Нигора Исраиловна
Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳар 51-давлат ихтисослаштирилган умумтаълим мактаби


Хорижий тиллар йўналиши:

1-ўрин: 77,38 балл – Алламова Садоқат Акбаровна
Бухоро вилояти Шофиркон тумани 28-умумтаълим мактаби

2-ўрин: 76,76 балл – Файзуллаев Ойбек Нуриллаевич
Наманган вилояти Учқўрғон тумани 5-сонли умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 74,46 балл – Азимова Вазира Оқилжоновна
Навоий вилояти Навоий шаҳар 11-давлат ихтисослаштирилган умумтаълим мактаби


Биология йўналиши:

1-ўрин: 82,69 балл – Субхонов Нурмурод Ҳайдарович
Бухоро вилояти Ромитан тумани 41-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаб-интернати

2-ўрин: 81,84 балл – Болтаева Қамбар Абдуллаевна
Бухоро вилояти Бухоро шаҳар 35-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 81,69 балл – Мирзаева Машҳура Дилмуродовна
Бухоро вилояти Ғиждувон тумани 63-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаб-интернати


Кимё йўналиши:

1-ўрин: 80,61 балл – Мамадалиева Райхон Юнусовна
Тошкент вилояти Ангрен шаҳар 73-ихтисослаштирилган мактаб-интернати

2-ўрин: 79,61 балл – Тўраева Гулнора Равшановна
Навоий вилояти Навоий шаҳар 11-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби

3-ўрин: 79,53 балл – Қаҳҳорова Кадира Қайимовна
Бухоро вилояти Ғиждувон тумани 8-давлат ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернати


География йўналиши:

1-ўрин: 79,92 балл – Бекмуродова Мухаббат Худоебердиевна
Бухоро вилояти Бухоро шаҳар 25-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 78,76 балл – Насруллаева Шоира Азатовна
Хоразм вилояти Урганч шахар 8-сонли умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 77,46 балл – Абдиев Рустам Аблакулович
Навоий вилояти Навоий шаҳар 11-давлат ихтисослаштирилган умумтаълим мактаби


Физика йўналиши:

1-ўрин: 80,53 балл – Абдуллаева Барно Исахановна
Тошкент шаҳар Юнусобод тумани 235-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 77,76 балл – Алимухамедова Умида эркиновна
Тошкент шаҳар Юнусобод тумани 9-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 77,15 балл – Яхиёева Лола Абдуганиевна
Тошкент вилояти Чиноз тумани 14-умумий ўрта таълим мактаби


Математика йўналиши:

1-ўрин: 80,69 балл – Ураева Гулшан Саидахмедовна
Бухоро вилояти Бухоро шаҳар 23-умумтаълим мактаби

2-ўрин: 76,53 балл – Хуррамов Мансур Салоҳиддинович
ХТВ тасарруфидаги ТФИДУ мактаби

3-ўрин: 76,46 балл – Солиева Инобат Идиевна
Бухоро вилояти Ромитан тумани 41-Ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби


Информатика йўналиши:

1-ўрин: 78,61 балл – Жониев Шуҳрат Комилович
Бухоро вилояти Жондор тумани 26-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 78,23 балл – Бафоева Дилдора Шамсиддин қизи
Бухоро вилояти Ғиждувон тумани 8-давлат ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб интернати

3-ўрин: 77,92 балл – Кадиров Нурбол Куралбаевич
Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳри 19-умумий ўрта таълим мактаби


Рус тили йўналиши:

1-ўрин: 77,23 балл – Хамидова Элеонора Хамидовна
Андижон вилояти Шахрихон тумани 53-давлат ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 78,23 балл – Ҳамидов Собир Сулаймонович
Бухоро вилояти Вобкент тумани 6-давлат ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб интернати

2-ўрин: 78,23 балл – Шерматова Муяссар Лутфуллаевна
Андижон вилояти Қорасув шаҳар 6-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 77,92 балл – Чернишева Ася Сергеевна
Бухоро вилояти Ғиждувон тумани 61-давлат ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаби


“Миллий истиқлол ғояси” йўналиши:

1-ўрин: 77,30 балл – Абдуллаева Ферузахон Абдуқаҳҳоровна
Андижон вилояти Балиқчи тумани 35-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 77,00 балл – Рахимова Дилноза Сафарниёзовна
Тошкент шаҳар Сергели тумани 32-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 76,92 балл – Абдуллаев Ислом Асадуллаевич
Жиззах вилояти Зарбдор тумани 25-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби


Иқтисодий билим асослари йўналиши:

1-ўрин: 77,07 балл – Бозорова Дилрабо Қудратовна
Бухоро вилояти Жондор тумани 63-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаб-интернат

2-ўрин: 76,07 балл – Бобоқулов Шавкат Шухратович
Сурхандарё вилояти Денов тумани 26-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 75,84 балл – Каримова Шахноза Фармоновна
Қашқадарё вилояти Қарши шаҳри 46-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 75,84 балл – Нарзуллаев Ғайрат Сайфуллаевич
Бухоро вилояти Шофиркон тумани 35-умумий ўрта таълим мактаби


Тарих йўналиши:

1-ўрин: 79,76 балл – Нургазиев Шухрат Хасанович
Жиззах вилояти Дўстлик тумани 10-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 76,84 балл – Қўчқорова Дилфуза Аҳатқуловна
Жиззах вилояти Дўстлик тумани 18-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 76,53 балл – Латипов Жасур Лазиз ўғли
Бухоро вилояти Ромитан тумани 41-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби


Давлат ва ҳуқуқ асослари йўналиши:

1-ўрин: 76,46 балл – Икромова Шахноза Жаббаралиявна
Тошкент шаҳар Юнусобод тумани 235-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 76,07 балл – Рихсиева Доно Шокировна
Тошкент шаҳар Юнусобод тумани 122-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 75,69 балл – Рахматов Рамшод Раҳимович
Бухоро вилояти Когон тумани 1-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби


Жисмоний тарбия йўналиши:

1-ўрин: 73,61 балл – Рузиев Шерзод Рузмаматович
Бухоро вилояти Бухоро шаҳар 35-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 72,76 балл – Авезов Аманкос Бакитжанович
Қорақалпоғистон Республикаси Хўжайли тумани 62-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 72,69 балл – Ҳасанова Руқия Шокировна
Бухоро вилояти Когон шаҳар 5-умумий ўрта таълим мактаби


Мусиқа йўналиши:

1-ўрин: 77,15 балл – Холиқов Ниятилла Эргашевич
Жиззах вилояти Жиззах тумани 58-умумий ўрта таълим мактаби

2-ўрин: 76,23 балл – Рассулева Зилола Қодир қизи
Тошкент шаҳар Юнусобод тумани 70-умумий ўрта таълим мактаби

3-ўрин: 76,15 балл – Пардаева Рано Нормаматовна
Сурхандарё вилояти Термиз шаҳар 15-умумий ўрта таълим мактаби

 

Телеграмдаги каналимизга аъзо бўлинг – @idumuz

Facebook даги гуруҳимизга қўшилинг

Ўхшаш мавзулар:

Фикрингизни билдиринг

Сизнинг электрон манзилингиз эълон қилинмайди.
* билан белгиланган қаторлар тўлдирилиши шарт.

Расмдаги белгиларни киритинг

*