Ушбу саҳифада ўз билимингизни онлайн тестлар ёрдамида текшириб кўришингиз мумкин.
Инглиз тили дунёдаги энг кўп ишлатиладиган тиллар ичида 3-ўринда туради (Испан ҳамда хитой тиллардан кейин). Инглиз тили Европа Иттифоқининг асосий ҳамда БМТнинг 3та расмий иш юритиш тилларидан бири ҳисобланади, Буюк Британия, Ирландия, Шим. Америка, Австралия, Янги Зеландия, Осиё ва Африкадаги…
🔥44.3 K марта кўрилди
Инглиз тилидан тест саволлари (Intermediate. Рart III)
🔥18.6 K марта кўрилди
Рус тили фанидан онлайн тест. (Словосочетание)
Рус тили фанидан онлайн тест.(Словосочетание)
Ушбу саҳифада рус тили фанидан тест саволларига жавоб бериб, ўзингизни синаб кўришингиз мумкин. Тестлар асосан мактаб дастуридан тузилган бўлиб, фойдаланувчи морфемика ва сўзларнинг тузилиш жиҳатига эътибор беришлари талаб этилади. Ўз билимларингизни текшириб кўринг, омад сизга ёр бўлсин!
🔥25.8 K марта кўрилди
Рус тили фанидан онлайн тест. Сложносочинённое предложение.
Ушбу сахифада рус тили фанидан тест саволларига жавоб бериб, ўзингизни синаб кўришингиз мумкин. Тестлар асосан мактаб дастуридан тузилган бўлиб, фойдаланувчи морфемика ва сўзларнинг тузилиш жиҳатига эътибор беришлари талаб этилади. Ўз билимларингизни текшириб кўринг, омад сизга ёр бўлсин! Тест муаллифи: Шерматова…
🔥17.8 K марта кўрилди
Жаҳон тарихи фанидан онлайн тест. Қадимги Рим.
Қадимги Рим тарихи, ҳарбий бошлиқлари, қонунлари, маданияти, географияси, турмуш тарзини биласизми? Рим республикаси ва империяси тақдиридаги асосий босқичларини биласизми? Қисқа, аммо хилма-хил тест антик даврнинг энг кучли цивилизацияси йил номаларининг асосий боблари бўйича йўриқномаси бўлиб хизмат қилади.
🔥3.2 K марта кўрилди
Рус адабиётидан онлайн тест
Рус адабиётидан онлайн тест (1 қисм)
Рус адабиёти илдизлари асрларга бориб тақаладиган адабиётдир. Яратилганидан буён у инсонга ҳамроҳлик қилиб, энг муҳим тарихий воқеаларни акс эттирган ва рус халқининг қалбининг ҳақиқий кўзгуси ҳисобланади.
🔥53.3 K марта кўрилди
Рус тили фанидан онлайн тест. Орфография. Ундош харфлар.
🔥18.7 K марта кўрилди
Ўзбекистон тарихи фанидан онлайн тест
Ватан тарихида юксакларда парвоз этилган паллалар ҳам, мураккаб ва мушкул дамлар ҳам бўлади. Ватан мустақиллиги ва бус-бутунлигини, ўз миллий озодлигини давр ва замон суронларидан омон сақлаб қола олган халқ энг саодатли халқдир. Ҳар бир фуқаро учун ўз Ватани ва халқи…
🔥70.4 K марта кўрилди
Давлат ва ҳуқуқ асослари фанидан онлайн тест
Давлат ва ҳуқуқ асослари – давлат ва ҳуқуқнинг келиб чиқиши, давлат тушунчаси, белгилари, моҳияти ва типлари, давлат функциялари, давлатнинг шакллари, давлат ҳокимиятини амалга ошириш механизми, ижтимоий муносабатлар ва ҳуқуқ, ҳуқуқий онг ва ҳуқуқий маданият, ҳуқуқ нормалари, ҳуқуқ шакллари (манбалари), ҳуқуқ…
🔥28.5 K марта кўрилди
Кимё фанидан онлайн тест
Кимё — моддаларнинг тузилиши ва ўзгаришини ўрганадиган фандир. Кимё бошқа фанлар қатори инсон фаолиятининг маҳсули сифатида вужудга келиб, табиий эҳтиёжларни қондириш, зарурий маҳсулотларни биридан иккинчисини хосил қилиш ва турли ҳодисалар сирларини билиш мақсадида рўёбга чиқди.
🔥11.5 K марта кўрилди
Тарих фанидан онлайн тест. Қадимги Миср.
Қадимги Миср – Шимолий-Шарқий Aфрикадаги қадимги давлат бўлиб, Нил дарёсининг қуйи қисмида жойлашган. Дунё олимлари қадимги мисрликлар қандай қилиб машина ва технологиясиз ўзларининг буюк пирамидаларини қуришга муваффақ бўлганликлари ҳақида фаразларни кўриб чиқишмоқда.
🔥23.9 K марта кўрилди
Маълумки, педагогика жамиятнинг ривожланиш қонун-қоидаларига таянган ҳолда тараққий етади. Бугунги кунда эса ана шу жараён авж палласига кирди. Инсон онги тараққий етмас экан, ижтимоий ҳаёт жабҳаларида ҳеч бир ўзгариш сезилмайди. Модомики, замон жадал суръатларда ўзгараётибдими, демак, педагогика ҳам шу ўзгаришларга…
🔥43.6 K марта кўрилди
🔥15.4 K марта кўрилди
🔥13.6 K марта кўрилди
Инглиз тилидан тест саволлари (Elementary. Part II)
Ушбу сахифада инглиз тили фанидан тест саволларига жавоб бериб, ўзингизни синаб кўришингиз мумкин. Тестлар асосан мактаб дастуридан тузилган бўлиб, фойдаланувчи чизиқлар ўрнига керакли сўз ёки жумлаларни қўйиши талаб этилади. Ўз билимларингизни текшириб кўринг, омад сизга ёр бўлсин!
🔥17.4 K марта кўрилди
Рус тили фанидан тест (Морфемика и словообразование)
Ушбу сахифада рус тили фанидан тест саволларига жавоб бериб, ўзингизни синаб кўришингиз мумкин. Тестлар асосан мактаб дастуридан тузилган бўлиб, фойдаланувчи морфемика ва сўзларнинг тузилиш жиҳатига эътибор беришлари талаб этилади. Ўз билимларингизни текшириб кўринг, омад сизга ёр бўлсин!

В данной странице вы можете проверить свои знания пройдя онлайн тест по предметам.
Английский язык – это наиболее распространенный язык общения в мире, и поэтому неудивительно, что так много людей хотят научиться говорить по-английски. Без сомнения, на занятиях английского языка Вы узнаете много интересного ведь это родной язык значительного количества жителей нескольких стран…
🔥44.3 K раз просмотрено
Онлайн тест по английскому языку
(Intermediate. Part III)
Онлайн тест по английскому языку (Intermediate. Part III)
🔥18.6 K раз просмотрено
Онлайн тест по русскому языку. (Словосочетание)
Ру́сский язы́к (инф.) ( [ˈruskʲɪi̯ jɪˈzɨk]) — один из восточнославянских языков, национальный язык русского народа. Является одним из наиболее распространённых языков мира — шестым среди всех языков мира по общей численности говорящих и восьмым по численности владеющих им как родным.…
🔥25.8 K раз просмотрено
Онлайн тест по русскому языку.
Сложносочинённое предложение.
Онлайн тест по русскому языку. Сложносочинённое предложение.
🔥17.8 K раз просмотрено
Онлайн тест по всемирной истории. Древний Рим.
Знаете ли вы древнеримских богов, военачальников, законы, культуру, географию, быт? Знакомы ли с монументальными вехами судьбы Римской Республики и Империи? Краткий, но разноплановый тест послужит «историческим ликбезом» по основным главам летописи наиболее могущественной цивилизации древности.
Онлайн тест по русской литературе
Русская литература — великая литература, корни которой уходят в глубину веков. Долгое время она была — а для многих и ныне остаётся — самым простым для понимания и близким для души искусством. С момента своего зарождения она сопровождала человека, отражая…
🔥53.3 K раз просмотрено
🔥18.7 K раз просмотрено
Родина — обитель нашего рождения и становления, край, хранящий наследие предков, и то, что мы оставим будущим поколениям. В истории Родины есть и сложные периоды, тяжелые испытания и времена славных свершений. Счастлив народ, сумевший сохранить ее независимость и целостность, пронести…
🔥70.4 K раз просмотрено
🔥28.5 K раз просмотрено
Хи́мия (от араб. کيمياء‎, произошедшего, предположительно, от египетского слова Кемет (транслит. егип. Kmt) (чёрный) — одна из важнейших и обширных областей естествознания, наука, изучающая вещества, также их состав и строение, их свойства, зависящие от состава и строения, их превращения, ведущие…
🔥11.5 K раз просмотрено
Онлайн тест по истории. Древний Египет.
Древний Египет — древнее государство в Северо-Восточной Африке, в нижнем течении реки Нил. Недавно египетские археологи обнаружили к югу от Каира крупное захоронение и 17 хорошо сохранившихся мумий. Кроме того, найдено несколько глиняных саркофагов и папирусов с древними письменами. Ученые…
Педагогика – это наука о законах воспитания и образования человека, она изучает закономерности успешной передачи социального опыта старшего поколения младшему. Она существует для того, чтобы на практике указывать наиболее легкие пути достижения педагогических целей и задач, пути реализации законов воспитания…
🔥43.7 K раз просмотрено
🔥15.4 K раз просмотрено
🔥13.6 K раз просмотрено
(Elementary. Part II)
Онлайн тест по английскому языку (Elementary. Part II)
В данной странице Вы можете пройти онлайн-тест по английскому языку по разделам школьной программы. Тесты рассчитаны на проверку знаний, полученных в 1-6 классах школьной программы. Ответьте на вопросы по английскому языку и проверьте свои знания. Удачи!
🔥17.4 K раз просмотрено
Тест по русскому языку.
Морфемика и словообразование.
Тест по русскому языку. Морфемика и словообразование.