«Онлайн» таълим вақтида ходимларга иш ҳақи тўланадими?
«Онлайн» таълим вақтида ходимларга иш ҳақи тўланадими? Халқ таълим вазирлиги ушбу саволга жавоб берди.
Таълим жараёни «онлайн» шаклда амалга ошириладиган даврда умумтаълим муассасалари ва «Баркамол авлод» мактаблари педагог ва бошқа ходимларига, шу жумладан меҳнатига соатбай ҳақ тўлаш асосида фаолият юритаётган ўқитувчиларга иш ҳақи тўловлари сақланган ҳолда тўлаб берилади.
«Мазкур тўловларни тўланишини назорат қилиш учун ҳудудий халқ таълими бўлинмаларига вазирликнинг кўрсатмаси берилди», – дейилади хабарда.

Выплачивается ли заработная плата сотрудникам во время «онлайн» обучения? Министерство народного образования ответило на этот вопрос.
В период, когда учебный процесс осуществляется в форме «онлайн», учителям и другим работникам учреждений среднего образования и школ «Баркамол авлод», в том числе учителям, работающим на основе почасовой оплаты труда, будет выплачиваться сохраненная выплата заработной платы.
«В целях контроля за выплатой этих выплат министерством были даны указания территориальным управлениям народного образования», — говорится в сообщении.