«Kundalik» электрон журналида баҳо қўйиш ва ўзгартиришга чеклов ўрнатилмоқда
15 апрелдан бошлаб «Kundalik» электрон синф журналида баҳоларни қўйиш ва ўзгартиришга чеклов ўрнатилади.
Мактабгача ва мактаб таълим вазирлигининг 2023 йил 16 мартдаги 04-04/2-119 сонли хатига мувофиқ «Kundalik» электрон синф журналида баҳоларни қўйиш ва ўзгартириш тартибига мувофиқ тизимда 2023 йилнинг 15 апрелидан чеклов (музлатиш) ўрнатилади.
Шунингдек, «Kundalik» электрон синф журналига киритилган чорак ва йиллик баҳоларга мактабгача ва мактаб таълими ҳудудий бошқармаларига расмий хатсиз ўзгартириш киритиш имконияти бўлмайди.

В «Kundalik» вводится ограничение на выставление оценок - Ta’lim / Образование
С 15 апреля в электронном журнале «Kundalik» вводится ограничение на выставление оценок и внесение изменений.
В соответствии с письмом № 04-04/2-119 от 16 марта 2023 года Министерства дошкольного и школьного образования, с 15 апреля 2023 года в соответствии с порядком выставления и изменения оценок в электронном классном журнале «Kundalik» будет установлено ограничение (замораживание).
Также не будет возможности вносить изменения в четвертные и годовые оценки, включенные в электронный классный журнал «Kundalik» без официального письма в региональные управления дошкольного и школьного образования.