Мактабгача ва мактаб таълим вазирлигининг Facebook ижтимоий тармоғидаги расмий саҳифасида 12 апрель куни, соат 12:00 да очиқ мулоқот кўринишида “Мактаб битирувчилари учун IT университетлар ва имкониятлар” мавзусида онлайн семинар бўлиб ўтди.
Жорий йилнинг 12-апрел куни соат 12:00да мактаб битирувчиларини замонавий касблар билан таништириш мақсадида юртимиздаги IT университетлари вакиллари билан онлайн мулоқот ташкил этилди.
Унда IT соҳасида кадрлар тайёрловчи қуйидаги етакчи олий таълим муассасалари томонидан тақдимотлар қилинди:
• Янги Ўзбекистон Университети;
• Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети;
• Тошкент шаҳридаги ИНҲА университети;
• Тошкент шаҳридаги Амити университети;
• Тошкент халқаро таълим университети;
• “IT Park University” университети
Тақдимотлар орқали мазкур университетлардаги мавжуд шарт-шароитлар, имкониятлар ва келгусида замонавий касбларни эгаллаш учун йўналишлар бўйича ўқувчилар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди.

Онлайн-семинар на тему” IT университеты и возможности для выпускников школ" - Ta’lim / Образование
На официальной странице Министерства дошкольного и школьного образования в социальной сети Facebook 12 апреля в 12:00 в формате открытого диалога состоялся онлайн-семинар на тему “IT университеты и возможности для выпускников школ”.
12 апреля текущего года с целью ознакомления выпускников школ с современными профессиями был организован онлайн-диалог с представителями IT-университетов страны.
Презентации были сделаны следующими ведущими высшими учебными заведениями, которые готовят кадры в области IT:
• Новый Университет Узбекистана;
• Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми;
• Университет Инха в Ташкенте;
• Университет Амити в Ташкенте;
• Ташкентский международный образовательный университет;
• Университет «IT Park University».
Посредством презентаций студенты получили ответы на интересующие их вопросы о существующих условиях, возможностях и направлениях для дальнейшего освоения современных профессий в этих университетах.