Бугун, 14 март куни Тошкент шаҳридаги информатика ва ахборот технологиялари фани ўқитувчилари 2022 йилги педагог кадрлар аттестацияси малака тест синовларини бошлаб беришди. Бу ҳақидаЎзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Таълим сифатини назорат қилиш Давлат инспекцияси хабар бермоқда.
Синовлар Таълим инспекциясининг кузатув камералари билан жиҳозланган биносида (Чилонзор тумани, Нурхон кўчаси-21 уй)) онлайн кўринишда ўтказилмоқда.
📹 Қўйида малака (тест) синовларини тўғридан-тўғри эфир(реал вақт режимида)да кузатиб боришингиз мумкин:

Сегодня, 14 марта, учителя информатики и информационных технологий города Ташкента приступили к квалификационным испытаниям аттестации педагогических кадров в 2022 году. Об этом информирует Государственная инспекция по контролю качества образования при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
Тестирование проводится онлайн в здании Инспекции образования, оборудованном камерами наблюдения (Чиланзарский район, улица Нурхана-21).
📹 Вы можете смотреть отборочные тесты в прямом эфире (в режиме реального времени):
Желаем удачи учителям, участвующим в квалификационных тестовых испытаниях!
Сколько баллов нужно набрать, чтобы пройти аттестацию?
Вопросы аттестации 2021. Английский язык
Как осуществляется оплата за предоставление государственной услуги по внеочередной аттестации педагогических кадров?