February 2016 - Ta’lim / Образование
«Умид» мактаб-интернатида математика-информатика фан ойлиги доирасида компьютер клавиатурасида «Энг тез ёзувчи ўқувчи» танлови ўтказилди. Унда бир дақиқада 449та белгини “босишга улгурган” мактаб-интернатнинг 7«В» синф ўқувчиси Ким Игорь ғолиб деб топилди.
Ўзбек, рус ва инглиз тилларида спорт турларининг аталиши (видео)
“Соғ танда соғлом ақл” – дейди донишманд халқимиз. Спорт сухбат учун жуда қизиқарли мавзу ҳисобланади.Шунинг учун ушбу мақолада сизни спорт турларининг рус ва инглиз тилларидаги талқини билан таништиришга ҳаракат қиламиз. Шунингдек мақола сўнгида инглиз тилидаги play, do ва go –…
Электрон почтамизга келган кўплаб хатларни инобатга олган холда сайтимизда Сиз азизлар учун янги – «Университетлар» деб номланган рукн очдик. Ушбу рукнда Ўзбекистон ва хориждаги Олий таълим масканлари (университет расмий веб-сайти, кафедралар, керак бўладиган фанлар, манзили, харитаси, телефон рақамлари ва бошқалар)…
Ҳурматли ўқитувчилар ва ўқувчилар!
Ўқувчи-ёшларни ҳам маънан, ҳам жисмонан бақувват қилиб тарбиялаш, ўрта таълим тизимида таҳсил олаётган ўқувчи-ёшларда жисмоний тарбия ва спорт ҳаракатини ривожлантириш, волейбол спорт турини улар ўртасида кенг тарғиб қилиш, ўқувчи-ёшлар ўртасида дўстона муносабатларни янада кучайтириш мақсадида, «Соғлом она ва бола йили»…

🔥540 раз просмотрено
Как говорится, в здоровом теле – здоровый дух! Спорт является еще одной интересной и актуальной темой для разговора, помимо политики и погоды. Поэтому сегодня хотим представить вашему вниманию список слов, обозначающих названия игр и видов спорта на английском языке. Также…
По многочисленным просьбам мы решили создать новую рубрику «Университеты», в котором будем знакомить Вас с университетами Узбекистана. С помощью этой рубрики ученики, абитуриенты могут получить полезные информации об университетах и институтах Узбекистана. Постараемся дать Вам полную информацию (адреса, официальные сайты,…
В целях пропаганды здорового образа жизни, формирования у учащихся позитивных моделей поведения, популяризации волейбола и повышения спортивного мастерства, в рамках «Года здоровой матери и здорового ребёнка» в спортзале школы начиная с 6 февраля каждый четверг с 14:00 по 16:00 среди…