Ўқитувчилар ўртасида фан олимпиадаси ўтказилади - Ta’lim / Образование
Ўқитувчилар ўртасида Республика олимпиадасининг ҳудудий босқичи ўтказилади. Бу ҳақида Халқ таълими вазирлиги Фан олимпиадалари бўйича ишлаш департаменти хабар бермоқда.
matematika_olimpiada
Олимпиаданинг ҳудудий босқичи ҳудудларда 1 кун давомида ташкил қилинади.
Куннинг биринчи ярмида: Ўқитувчиларга 40 та тест топшириқлари тақдим қилинади, унда бажариш учун 2,5 соат (150 дақиқа) вақт ажратилади.
Қуйидаги қийинлик даражасидаги тестлар берилади:
• 1-10 савол (содда даража) — 1,6 балл,
• 11-25 савол (ўрта қийинлик даража) — 2,5 балл,
• 26-40 савол (қийин даража) — 3,1 балл, жами: 100 балл.
Куннинг иккинчи ярмида: Тест саволлари муҳокамаси бўйича давра суҳбати ташкил қилинади.
onlayn_olimpiada
Ҳар бир фан бўйича юқори натижа (1-,2-,3-ўрин) кўрсатган 3 (уч) нафардан, жами 12 нафар устозлардан иборат ҳудудий терма жамоа шакллантирилади ва республика босқичида иштирок этади.
Турли номинациялар бўйича тақдирлаш диплом ва вилоят ҳокимлигининг, ҳудудий бошқармалар ташаббуси билан эсдалик совғалари ҳам берилиши мумкин.

Будет проведена олимпиада для учителей - Ta’lim / Образование
Будет проведён региональный этап Республиканской олимпиады для педагогов. Об этом сообщил Департамент научных олимпиад при Министерстве народного образования.
matematika_olimpiada
Региональный этап олимпиады пройдёт в регионах в течение 1 дня.
В первой половине дня: Учителям будет представлено 40 тестовых заданий, выполнение которых займет 2,5 часа (150 минут).
Будут представлены тесты следующих уровней сложности:
• 1-10 вопросов (простой уровень) — 1,6 балла,
• 11-25 вопросов (средний уровень сложности) — 2,5 балла,
• 26-40 вопросов (сложный уровень) — 3,1 балла, итого: 100 баллов.
Во второй половине дня: Будет организован круглый стол для обсуждения тестовых вопросов.
onlayn_olimpiada
Будет сформирована территориальная сборная команда, состоящая из 3 (трех) учителей, всего 12 учителей, показавших высокий результат по каждой дисциплине (1-е, 2-е, 3-е место), которая примет участие в республиканском этапе.
По инициативе хокимията области, территориальных управлений могут быть вручены дипломы и памятные подарки в различных номинациях.