Бошқа фанлар бўйича ҳам миллий сертификатлашни йўлга қўйиш режалаштирилганми? Ушбу саволга Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Таълим сифатини назорат қилиш давлат инспекцияси жавоб берди.
Маълумки, ҳозирги пайтгача Ҳукумат қарори (646-сон, 12.10.2020)га асосан математика, кимё, биология, физика, география, тарих ҳамда она тили ва адабиёт (ўзбек тили ва адабиёти, рус тили ва адабиёти, қорақалпоқ тили ва адабиёти) фанлари бўйича миллий сертификатлар жорий этилган.
Миллий сертификатлар жорий этилмаган бошқа умумтаълим фанлари бўйича ҳам сертификатлашни жорий этишга доир ҳозирда амалий ишлар олиб борилмоқда.

Планируется ли введение национальной сертификации по другим предметам? На этот вопрос ответили в Государственной инспекции по контролю качества образования при Кабинете Министров.
Известно, что до сих пор в соответствии с постановлением Правительства (№646 от 12.10.2020) были введены национальные сертификаты по математике, химии, биологии, физике, географии, истории, родному языку и литературе (узбекский язык и литература, русский язык и литература, каракалпакский язык и литература).
В настоящее время ведется практическая работа по внедрению сертификации и по другим общеобразовательным предметам, по которым не введены национальные сертификаты.