Мактабларда баҳорги таътил қайси санадан бошланади? - Ta’lim / Образование
Мактабларда баҳорги таътил қайсисанадан бошланади? Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги бу ҳақида хабар берди.
Мактабларда баҳорги таътил қайси санадан бошланади?
Вазирлик хабарига кўра, Вазирлар Маҳкамасининг қарорига кўра, умумий ўрта таълим мактабларида баҳорги таътил 21 март санасидан бошланиб, 7 календарь кун давом этиши белгиланган.
Президентнинг 2022 йил 23 декабрдаги фармонига мувофиқ, 2023 йил 20 март куни – қўшимча дам олиш кун сифатида белгиланганлиги муносабати билан мактабларда баҳорги таътил 20 март санасидан бошланади ҳамда 26 мартга қадар (шу куни ҳам) давом этади.
Шуларни инобатга олиб, умумий ўрта таълим мактабларида 18 март (шанба) III чоракнинг сўнгги ўқиш куни бўлиб, IV чорак 27 март санасидан бошланади.

С какого числа начинаются весенние каникулы в школах? - Ta’lim / Образование
С какого числа начинаются весенние каникулы в школах? Об этом сообщили в Министерстве дошкольного и школьного образования.
С какого числа начинаются весенние каникулы в школах?
Как сообщает министерство, согласно постановлению Кабинета министров, весенние каникулы в общеобразовательных школах начнутся 21 марта и продлятся 7 календарных дней.
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 23 декабря 2022 года «Об установлении дополнительных нерабочих дней в период празднования официальных дат и переносе выходных дней в 2023 году» 20 марта 2023 года в школах обозначен как дополнительный праздник. Он начинается с 20 марта и продолжается до 26 марта (включительно).
Принимая во внимание это, 18 марта (суббота) будет последним учебным днем 3-й четверти, а 4-я четверть начнется 27 марта.