Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Matbuot xizmatining xabar berishicha, vazirlik tizimidagi umumta’lim, ijod, ixtisoslashtirilgan maktablar o‘quvchilari uchun joriy o‘quv yilining kuzgi ta’tili 4-noyabrdan boshlanib, 10-noyabrgacha davom etadi.
Ta’til 7 kalendar kun, ya’ni 10 noyabrgacha davom etadi. II chorak esa 11 noyabrdan boshlanadi.
Umumiy o‘rta ta’lim to‘g‘risidagi nizomga ko‘ra, maktabda ta’tillarning (kanikul) muddatlari quyidagicha belgilangan:
— kuzgi ta’til — 4 noyabrdan boshlab 6 kalendar kun;
— qishki ta’til — 28 dekabrdan boshlab 14 kalendar kun;
— bahorgi ta’til — 21 martdan boshlab 7 kalendar kun;
— yozgi ta’til — oxirgi bosqichli nazorat sinovi o‘tkazilgan kundan (bosqichli nazorat o‘tkazilmaydigan sinflar uchun o‘quv yili tugagan kundan keyingi kundan) boshlab 1 sentyabrgacha.
Ta’tilning oxirgi kuni bayram (ishlanmaydigan) kunga to‘g‘ri kelib qolgan taqdirda, dars mashg‘ulotlari keyingi ish kunidan boshlab davom ettiriladi.

В Министерстве дошкольного и школьного образования объявили сроки осенних школьных каникул в Узбекистане.
По данным МДШО, каникулы продлятся с 4 ноября по 10 ноября включительно. Первый учебный день второй четверти – 11 ноября. В результате каникулы продлятся 7 календарных дней.
Сроки и продолжительность школьных каникул установлены в следующем порядке:
👉 Осенние каникулы — с 4 ноября в течение 6 календарных дней;
👉 Зимние каникулы — с 28 декабря в течение 14 календарных дней.
👉 Весенние каникулы — с 21 марта в течение 7 календарных дней.
👉 Летние каникулы — после окончания контрольных экзаменов (для классов, не сдающих экзамены — после последнего учебного дня) до 1 сентября.
Если последний день каникул будет приходиться на праздничный (не рабочий) день, занятия продолжаются со следующего рабочего дня.