Агентлик тизимидаги ихтисослаштирилган мактабларнинг тест синови жавоблари қачон эълон қилинади? - Ta’lim / Образование
Агентлик тизимидаги ихтисослаштирилган мактабларнинг тест синови жавоблари қачон эълон қилинади?
Президент таълим муассасалари агентлиги ва Халқ таълими вазирлиги томонидан ташкил этилаётган ихтисослаштирилган мактабларга қабул ва кириш имтиҳонлари якуни юзасидан ўтказиладиган матбуот анжумани ўтказилди.
ixtisoslashtirilgan_maktab
Президент таълим муассасалари агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Кенжаев Дилшоднинг таъкидлашича, Республика бўйлаб ушбу йил биринчи марта очилаётган ихтисослаштирилган мактаблар имтиҳон натижалари ҳозирда агентлик расмий веб сайтига юкланаётганлиги, 300 мингдан ортиқ талабгорнинг маълумотларини юклаш учун маълум вақт талаб этилади. Тест натижаларни бугун, 17 август кечги вақтга, узоғи билан эртага эрталаб талабгорларнинг рўйхатдан ўтган телефон рақамлари ёрдамида шахсий кабинет орқали билиш мумкин бўлади.
Эслатиб ўтамиз барча ҳудудларда 3-8-июл кунлари бўлган имтиҳон, баъзи сабаблар туфайли Қорақалпоғистонда 7-август куни якунланган. Шундай қилиб қарийб бир ярим ойлик кутишлардан сўнг номзодлар ўз натижаларини билиб олишлари мумкин бўлади.

Когда будут опубликованы результаты тестирования специализированных школ в системе агентства? - Ta’lim / Образование
Когда будут опубликованы результаты тестирования специализированных школ в системе агентства?
Состоялась пресс-конференция, посвященная завершению приема и вступительных экзаменов в специализированные учебные заведения, организованная Агентством президентских образовательных учреждений и Министерством народного образования.
ixtisoslashtirilgan_maktab
Первый заместитель директора Агентства президентских образовательных учреждений Дилшод Кенжаев сообщил, что в настоящее время на официальном сайте агентства размещаются результаты экзаменов специализированных школ, которые впервые открываются в этом году по республике. Потребуется некоторое время, чтобы загрузить информацию о более чем 300 000 заявителей. Узнать результаты тестирования можно будет сегодня, 17 августа, вечером, а как максимум завтра утром, через личный кабинет с использованием зарегистрированных номеров телефонов заявителей.
Напомним, что экзамен, который проходил во всех регионах 3-8 июля, был завершен в Каракалпакстане 7 августа по ряду причин. Таким образом, после почти полутора месяцев ожидания кандидаты смогут узнать свои результаты.