Она тили ва адабиёт фанидан миллий сертификат учун талабгорларни рўйхатга олиш давом этмоқда. Бу ҳақида ДТМ хабар бермоқда.
Она тили ва адабиёт фанини билиш даражасини баҳолаш тест синовлари учун талабгорларни рўйхатга олиш давом этмоқда.
Талабгорларни рўйхатга олиш my.dtm.uz сайтининг “Миллий сертификат” бўлими орқали амалга оширилмоқда ва 18 декабрга қадар давом этади.
Тест синовлари эса 2023 йил 8 январ куни бўлиб ўтади ҳамда ўзбек тили ва адабиёти, рус тили ва адабиёти, қорақалпоқ тили ва адабиёти фанларидан ўтказилади.
Тест синови барча ҳудудларда ташкил этилади ва талабгорлар тест синови ўтказиладиган жойлар сиғимидан келиб чиққан ҳолда рўйхатга олинади.
Бунда бирор ҳудуд тўлган тақдирда талабгорлар тест топшириш ҳудудини ўзгартириб, бошқа ҳудудда тест синовида иштирок этишлари мумкин бўлади.

Объявлена дата экзамена на получение национального сертификата по русскому языку и литературе - Ta’lim / Образование
Объявлена дата экзамена на получение национального сертификата по русскому языку и литературе
Продолжается регистрация претендентов на получение национального сертификата по предмету русский язык и литература. Об этом сообщает Государственный центр тестирования.
Продолжается регистрация претендентов на получение национального сертификата по предмету русский язык и литература.
Регистрация претендентов осуществляется через раздел «Национальный сертификат» сайта my.dtm.uz и продлится до 18 декабря.
Тестирование состоится 8 января 2023 года и будет проходить по предметам узбекский язык и литература, русский язык и литература, каракалпакский язык и литература.
Тестирование будет проводиться во всех регионах, а регистрация кандидатов будет осуществляться в зависимости от вместимости пунктов тестирования.
В случае, если территория заполнена, кандидаты смогут принять участие в тестировании в другой области, изменив территорию тестирования.