2023 йил 23 феврал куни кимё ва физика фанларидан навбатдаги миллий сертификат имтиҳонлари учун талабгорларни рўйхатга олиш бошланади. Бу ҳақида Билим ва малакаларни баҳолаш агентлиги хабар бермоқда.
Рўйхатга олиш my.dtm.uz сайтининг “Миллий сертификат” бўлими орқали амалга оширилади ва 8 март (тўлов қилиш 9-март) кунига қадар давом этади.
Талабгорлар рўйхатдан ўтиш вақтида тест топшириш тили (ўзбек, рус, қорақалпоқ) ва тест топшириш ҳудудини танлашлари мумкин.
Ушбу фанлардан тест синовлари 2023 йил 2 апрел (якшанба) куни ўзбек, рус ва қорақалпоқ тилларида ўтказилади.

Объявлена дата проведения экзамена на получение национального сертификата по химии и физике - Ta’lim / Образование
Объявлена дата проведения экзамена на получение национального сертификата по химии и физике
23 февраля 2023 года начнется регистрация абитуриентов на очередные государственные сертификационные экзамены по химии и физике. Об этом сообщает Агентство по оценке знаний и квалификаций.
Регистрация осуществляется через раздел «Национальный сертификат» сайта my.dtm.uz и длится до 8 марта (оплата 9 марта).
Абитуриенты могут выбрать язык тестирования (узбекский, русский, каракалпакский) и регион тестирования при регистрации.
Тестирование по этим предметам будут проведены 2 апреля (воскресенье) 2023 года на узбекском, русском и каракалпакском языках.