Бошланғич синф ўқувчилари учун рағбат карточкалари - Ta’lim / Образование
Ушбу саҳифада сиз боғча тарбияланувчилари ва мактаб ўқувчилари учун рағбат карточкаларини юклаб олишингиз мумкин.
ragbat_kartochkalari
Ўқув йили давомида боланинг ўқишга бўлган қизиқишини ошириш ота-оналар ва ўқитувчилар учун энг долзарб вазифа ҳисобланади. Йилдан йилга мактабларда ўқувчиларга қўйиладиган талаблар ортиб бормоқда, дастур мураккаблашмоқда, тўгараклар ва қўшимча дарслар сони ортиб бормоқда. Албатта хаммасига улгуриш жуда қийин. Қолаверса баъзида эринчоқлик ва чарчоқ аломатлари болада ўқишга бўлган қизиқишни сўндиради. У ўзини қизиқтирган нарсани мустақил бажаришга ва юқори баҳоларга интилмасдан завқ билан ўрганишни хоҳлайди.
Мактабда ўқиш учун мотивация ғайриоддий усуллар билан рағбатлантирилиши мумкин. Масалан рағбат карточкалари ёрдамида сиз болани ўқишга, билим олишга бўлган қизиқишини мусобақа ва ўйин ёрдамида рағбатлантиришингиз ва қўллаб-қувватлашингиз мумкин бўлган бутун тизимни ишлаб чиқишингиз мумкин. Ушбу рағбат карточкалари бошланғич синфдаги ўқувчиларга ёки болалар боғчасидаги болаларга ҳам берилиши мумкин.

Поощрительные карточки для школьников и воспитанников - Ta’lim / Образование
В данной странице вы можете ознакомиться и скачать поощрительные карточки для школьников и воспитанников.
Поощрительные карточки для школьников и воспитанников
Во время учебного периода тема мотивации ребенка к учебе встает перед родителями и педагогами наиболее остро. С каждым годом в школах повышаются требования к ученикам, программа становится сложнее, увеличивается количество кружков и дополнительных занятий и везде хочется успеть. Но только вот ребенку не хочется всего этого напряжения. Он желает заниматься тем, что ему интересно, с удовольствием познавать мир без принуждения и погони за высокими оценками.
Мотивацию на учебу в школе можно стимулировать необычными способами, например, придумать и использовать свои поощрительные карточки. Используя эти поощрительные карточки можно придумать целую систему, с помощью которой вы сможете стимулировать и поддерживать ребенка в его стремлении к аккуратности и послушанию. Этими карточками можно также награждать детей в учебном классе или в детском саду.
Маленьким мальчикам и девочкам необходимы правильные ориентиры в жизни. С помощью поощрительных карточек воспитатели и учителя смогут отметить в классе или группе доброжелательных, небезразличных к чужим проблемам ребят. Ниже вы можете скачать поощрительные карточки для школьников и воспитанников.