Ushbu sahifada siz bog‘cha tarbiyalanuvchilari va maktab o‘quvchilari uchun rag‘bat kartochkalarini yuklab olishingiz mumkin.
O‘quv yili davomida bolaning o‘qishga bo‘lgan qiziqishini oshirish ota-onalar va o‘qituvchilar uchun eng dolzarb vazifa hisoblanadi. Yildan yilga maktablarda o‘quvchilarga qo‘yiladigan talablar ortib bormoqda, dastur murakkablashmoqda, to‘garaklar va qo‘shimcha darslar soni ortib bormoqda. Albatta xammasiga ulgurish juda qiyin. Qolaversa ba’zida erinchoqlik va charchoq alomatlari bolada o‘qishga bo‘lgan qiziqishni so‘ndiradi. U o‘zini qiziqtirgan narsani mustaqil bajarishga va yuqori baholarga intilmasdan zavq bilan o‘rganishni xohlaydi.
Maktabda o‘qish uchun motivatsiya g‘ayrioddiy usullar bilan rag‘batlantirilishi mumkin. Masalan rag‘bat kartochkalari yordamida siz bolani o‘qishga, bilim olishga bo‘lgan qiziqishini musobaqa va o‘yin yordamida rag‘batlantirishingiz va qo‘llab-quvvatlashingiz mumkin bo‘lgan butun tizimni ishlab chiqishingiz mumkin. Ushbu rag‘bat kartochkalari boshlang‘ich sinfdagi o‘quvchilarga yoki bolalar bog‘chasidagi bolalarga ham berilishi mumkin.

В данной странице вы можете ознакомиться и скачать поощрительные карточки для школьников и воспитанников.
Во время учебного периода тема мотивации ребенка к учебе встает перед родителями и педагогами наиболее остро. С каждым годом в школах повышаются требования к ученикам, программа становится сложнее, увеличивается количество кружков и дополнительных занятий и везде хочется успеть. Но только вот ребенку не хочется всего этого напряжения. Он желает заниматься тем, что ему интересно, с удовольствием познавать мир без принуждения и погони за высокими оценками.
Мотивацию на учебу в школе можно стимулировать необычными способами, например, придумать и использовать свои поощрительные карточки. Используя эти поощрительные карточки можно придумать целую систему, с помощью которой вы сможете стимулировать и поддерживать ребенка в его стремлении к аккуратности и послушанию. Этими карточками можно также награждать детей в учебном классе или в детском саду.
Маленьким мальчикам и девочкам необходимы правильные ориентиры в жизни. С помощью поощрительных карточек воспитатели и учителя смогут отметить в классе или группе доброжелательных, небезразличных к чужим проблемам ребят. Ниже вы можете скачать поощрительные карточки для школьников и воспитанников.