Ўқувчилар учун рус тили ва адабиёти фанидан олимпиада бўлиб ўтади - Ta’lim / Образование
Ўқувчилар учун рус тили ва адабиёти фанидан олимпиада бўлиб ўтади. Бу ҳақида Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги Фан олимпиадалари бўйича иқтидорли ўқувчилар билан ишлаш департаменти хабар бермоқда.
Ўқувчилар учун рус тили ва адабиёти фанидан олимпиада бўлиб ўтади
М.В.Ломоносов номидаги Москва Давлат Университетининг Тошкент шаҳридаги филиали ҳамда М.В.Ломоносов номидаги Москва Давлат Университети Филология факультети умумтаълим мактабларининг 6-10 синф, академик лицейларнинг 1-2 босқич ўқувчиларини рус тили ва адабиёти фани бўйича ўтказиладиган олимпиадада иштирок этиш учун таклиф этади. Ушбу олимпиада славян ёзуви куни муносабати билан ташкил этилмоқда.
Олимпиадада барча ўқувчилар иштирок этишлари мумкин. Олимпиадада иштирок этиш учун онлайн рўйхатдан ўтиш талаб этилади. Олимпиада жорий йилнинг 30 апрел куни М.В.Ломоносов номидаги Москва Давлат Университетининг Тошкент шаҳридаги филиалида (Миробод тумани, Амир Темур кўчаси, 22) бўлиб ўтади.

Для школьников пройдет олимпиада по русскому языку и литературе - Ta’lim / Образование
Для школьников пройдет олимпиада по русскому языку и литературе. Об этом сообщает Департамент МДШО Республики Узбекистан по работе с одаренными учащимися по предметным олимпиадам.
Для школьников пройдет олимпиада по русскому языку и литературе
Филиал МГУ имени М.В. Ломоносова в городе Ташкенте и Филологический факультет МГУ имени М.В. Ломоносова приглашает школьников 6-10 классов и учащихся средних специальных профессиональных учреждений, академических лицеев принять участие в Олимпиаде по русскому языку и литературе, посвященной Дню славянской письменности.
Все желающие могут принять участие. Регистрация для участия в олимпиаде обязательна. Олимпиада пройдёт 30 апреля 2023 года в Филиале МГУ имени М.В. Ломоносова а г.Ташкенте, по адресу: г.Ташкент, Мирабадский район, проспект Амира Темура, 22.