Асосий олимпиаданинг IV (республика) босқичи қачон ва қаерда ўтказилиши маълум бўлди - Ta’lim / Образование
Асосий олимпиаданинг IV (республика) босқичи қачон ва қаерда ўтказилиши маълум бўлди
Асосий олимпиаданинг IV (республика) босқичи қачон ва қаерда ўтказилади? Халқ таълими вазирлиги Фан олимпиадалари бўйича иқтидорли ўқувчилар билан ишлаш департаменти ушбу саволга жавоб берди.
Она тили ва адабиёти; рус тили ва адабиёти; ўзбек тили ва адабиёти; қозоқ тили; тожик тили; қорақалпоқ тили ва адабиёти; тарих; география фанлари Фарғона шаҳридаги Хорижий тиллар мактаб-интернетида 15-16 май кунлари;
кимё; биология; физика фанлари, Ал-Хоразмий номидаги олимпиада (кимё, биология, физика) Бухоро шаҳридаги 23-сон махсус мактаб-интернетида 19-22 май кунлари;
математика; информатика ва ахборот технологиялари; хорижий тиллар (инглиз, немис, франсуз тили) фанлари Тошкент шаҳридаги Amity университетида 19-22 май кунлари;
математика (махсус мактаблар учун); она тили ва адабиёт (махсус мактаблар учун); тарих (махсус мактаблар учун) фанлари Тошкент шаҳридаги 102-сон махсус мактаб-интернетида 27-28 май кунлари ўтказилади.
Математика фанидан Ал-Хоразмий номидаги олимпиада 29 май-3 июн кунлари Тошкент шаҳрида хорижий мамлакатлар мактабларининг иқтидорли ўқувчилари иштирокида халқаро даражада ўтказилиши режалаштирилмоқда.

Где и в каком порядке будет проводиться IV (республиканский) этап основной олимпиады? На этот вопрос ответили в Отделе по работе с одаренными учащимися по предметным олимпиадам Министерства дошкольного и школьного образования.
Олимпиада по родному языку и литературе; русскому языку и литературе; узбекскому языку и литературе; казахскому языку; таджикскому языку; Каракалпакскому языку и литературе; истории; географии пройдет в школе-интернате иностранных языков г.Ферганы 15-16 мая;
олимпиада по химии; биологии; физике, а также олимпиада имени аль-Хорезми (химия, биология, физика) будет проводиться в специализированной школе-интернате №23 г. Бухары с 19 по 22 мая;
олимпиада по математике; информатике и информационным технологиям; иностранным языкам (английский, немецкий, французский) пройдёт в Университете Amity в Ташкенте 19-22 мая;
олимпиада по математике (для спецшкол); родному языку и литературе (для спецшкол); истории (для спецшкол) пройдет в специализированной школе-интернате №102 г. Ташкента 27-28 мая.
Олимпиаду Аль-Хоразми по математике планируется провести в Ташкенте 29 мая — 3 июня на международном уровне с участием талантливых учащихся школ зарубежных стран.