Декабр ойида бўлиб ўтадиган TOEFL ITP имтиҳони учун талабгорларни онлайн рўйхатга олиш бошланди. Рўйхатга олиш Давлат тест марказининг my.dtm.uz сайти орқали 23-декабрга қадар амалга оширилади.
Тест синови 24-декабр куни Тошкент шаҳрида Давлат тест маркази биносида онлайн тарзда ўтказилади талабгорлар тест синови якунланиши билан ўз натижасини билиб олади.
📌Имтиҳондан муваффақиятли ўтган талабгорларга ETS ташкилотининг халқаро сертификати берилади.
Талабгорлар қуйидаги ҳавола орқали тест намуналари билан танишишлари ва тест синовига тайёргарлик кўришлари мумкин:
👉 https://www.ets.org/toefl_itp/l1v3_ebook
Тест синови учун тўлов базавий ҳисоблаш миқдорининг 3,5 бараварини (945 000 сўм) ташкил қилади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 19 майдаги ПҚ-5117 сон қарорига биноан C1 даражага тўғри келувчи TOEFL ITP сертификатига эга бўлган таълим муассасаларининг хорижий тиллар ўқитувчиларига уларнинг базавий тариф ставкасига нисбатан ҳар ойлик 50 фоиз миқдорида қўшимча устама берилади.

Началась регистрация претендентов на экзамен TOEFL ITP - Ta’lim / Образование
Началась онлайн-регистрация претендентов на декабрьский экзамен TOEFL ITP. Регистрация осуществляется до 23 декабря через сайт Государственного центра тестирования my.dtm.uz.
toefl_testi
Тестирование будет проходить 24 декабря в Ташкенте в здании Государственного центра тестирования в режиме онлайн.
📌 Претенденты, успешно сдавшие экзамен, получат международный сертификат организации ETS.
Кандидаты могут ознакомиться с образцами тестов и подготовиться к тестированию по следующей ссылке: https://www.ets.org/toefl_itp/l1v3_ebook
Плата за тестирование составляет 3,5-кратную сумму базового расчета (945 000 сумов).
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 19 мая 2021 года № ПП-5117 учителям иностранных языков образовательных учреждений, имеющим сертификат TOEFL ITP, соответствующий уровню C1, предоставляется ежемесячная надбавка в размере 50 процентов к базовой тарифной ставке.