1-4 декабр кунлари Бебрас мусобақаси онлайн тарзда бўлиб ўтади. Бу ҳақида Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги Фан олимпиадалари бўйича иқтидорли ўқувчилар билан ишлаш департаменти хабар бермоқда.
Тайёргарлик даражасидан қатъий назар, барча 4-11-синф ўқувчилари иштирок этишга таклиф этилади. Бебрас мусобақаси ўқувчиларнинг саводхонлиги ва илмий кўникмаларини ривожлантиришга қизиқишини оширишга қаратилган.
Мусобақа ўтказилиш жадвали:
— 4-синфлар, 1-декабр соат 10:00 дан 20.00 гача;
— 5-6-синфлар, 2-декабр соат 10:00 дан 20.00 гача;
— 7-8 синфлар, 3-декабр соат 10:00 дан 20.00 гача;
— 9-10-11-синфлар, 4-декабр соат 10:00 дан 20.00 гача;
(Тест синовлари учун 1 соат вақт ажратилади)
7-11 синфлар энг юқори баллар олган иштироқчилар учун иккинчи босқич 2024-йил январ ойида Тошкент шаҳрида жойлашган Янги Ўзбекистон Университетида бевосита оффлайн тарзда ташкил этилади. Ғолиблар учун совғалар мавжуд.

С 1 по 4 декабря для учащихся 4-11 классов общеобразовательных школ пройдет конкурс «Бебрас» в режиме онлайн. Об этом сообщает Департамент МДШО Республики Узбекистан по работе с одаренными учащимися по предметным олимпиадам.
К участию приглашаются все учащиеся 4-11 классов, независимо от уровня подготовки. Конкурс Bebras направлен на повышение интереса учащихся к развитию грамотности и научных навыков.
Расписание соревнований:
— 4 классы, 1 декабря с 10:00 до 20:00;
— 5-6 классы, 2 декабря с 10:00 до 20:00;
— 7-8 классы, 3 декабря с 10:00 до 20:00;
— 9-10-11 классы, 4 декабря с 10:00 до 20:00;
(на тестирование отводится 1 час)
Для участников, набравших наивысшие баллы в 7-11 классах, второй этап будет организован в январе 2024 года в оффлайн режиме в университете «Янги Узбекистон», расположенном в городе Ташкенте. Для победителей предусмотрены призы.