O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni munosabati bilan o‘quvchilar uchun Davlat va huquq asoslari fanidan “Konstitutsiya – bosh qomusimiz” nomli onlayn olimpiada o‘tkaziladi. Bu haqida Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Fan olimpiadalari bo‘yicha iqtidorli o‘quvchilar bilan ishlash departamenti xabar berdi.
Olimpiadada 8-9-10-11-sinf o‘quvchilari ishtirok etishi mumkin.
8-sinf o‘quvchilari uchun — 5-dekabr;
9-sinf o‘quvchilari uchun — 6-dekabr;
10-sinf o‘quvchilari uchun — 7-dekabr;
11-sinf o‘quvchilari uchun — 8-dekabr kunlari o‘tkaziladi.
Onlayn olimpiada soat 10:00 dan 19:00 ga qadar oo.uzedu.uz tizimi orqali o‘tkaziladi. O‘quvchilarga 20 ta test topshirig‘ini bajarish uchun 1 soat vaqt beriladi.
Olimpiada natijalari va QR-kodli ishtirokchi sertifikatlarini o‘quvchilar onlayn olimpiada yakuniga yetgach 1 kundan keyin tizimda ko‘rishlari va yuklab olishlari mumkin bo’ladi.
❗️Onlayn olimpiadalarda ishtirok etish uchun o‘quvchilar ushbu havola orqali ro‘yxatdan o‘tishi shart!

В связи с Днём Конституции Республики Узбекистан для школьников пройдёт онлайн олимпиада по предмету основы государства и права на тему “Конституция — наш главный закон”. Об этом сообщили в департаменте по работе с одарёнными учащимися предметных олимпиад Министерства дошкольного и школьного образования.
В олимпиаде могут принять участие учащиеся 8, 9, 10 и 11 классов.
Онлайн олимпиада пройдёт:
для учащихся 8 классов – 5 декабря;
для учащихся 9 классов – 6 декабря;
для учащихся 10 классов – 7 декабря;
Для учащихся 11 классов – 8 декабря.
Онлайн-олимпиада пройдёт с 10:00 до 19:00 часов через систему oo.uzedu.uz. Учащимся даётся 1 час на выполнение 20 тестовых заданий.
Результаты Олимпиады и сертификаты участников с QR-кодом будут доступны школьникам для просмотра и загрузки в Системе через 1 день после окончания онлайн-олимпиады.