“Mening maktabim” doirasida “Eng qiziqarli loyiha” tanlovi o‘tkaziladi - Ta’lim / Образование
“Mening maktabim” doirasida “Eng qiziqarli loyiha” tanlovi o‘tkaziladi. Bu haqda Iqtisodiyot va moliya vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Mening maktabim doirasida Eng qiziqarli loyiha tanlovi o‘tkaziladi
Xabaringiz bor, joriy yilning 22-oktabridan boshlab 2025/2026-o‘quv yili doirasida “Mening maktabim” loyihasining 1-bosqichi boshlandi. Iqtisodiyot va moliya vazirligi hamda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan faol o‘quvchilarni rag‘batlantirish maqsadida “Eng qiziqarli loyiha” tanlovi o‘tkaziladi.
Tanlov ikki yo‘nalishda tashkil etiladi:
• 10 ta “Eng qiziqarli loyiha”;
• Ijtimoiy tarmoqlarda yoritilgan 10 ta “Eng yaxshi videorolik”.
Bunda, istalgan 5–11-sinf o‘quvchisi o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasiga #meningmaktabim heshtegi ostida videorolik joylashtirishi va unga ilova qoldirishi mumkin.
Videoroliklar orasidan eng ko‘p “like” to‘plagan materiallar saralanadi. Eng faol ishtirokchilar maxsus sovg‘alar bilan taqdirlanadi.
Mazkur tanlov o‘quvchilar o‘rtasida “Mening maktabim” loyihasining ommalashuviga xizmat qiladi hamda ularning o‘zaro muloqot va ijodiy hamkorlik platformasiga aylanadi.

В рамках инициативы «Моя школа» будет проведён конкурс «Самый интересный проект». Об этом сообщила пресс-служба Министерства экономики и финансов.
Как вам известно, с 22 октября текущего года в рамках 2025/2026 учебного года стартовал первый этап проекта «Моя школа». Министерство экономики и финансов совместно с Министерством дошкольного и школьного образования проведут конкурс «Самый интересный проект» с целью поощрения активных учеников.
Конкурс будет проводиться по двум направлениям:
- 10 номинаций «Самый интересный проект»;
- 10 номинаций «Лучший видеоролик, освещённый в социальных сетях».
При этом любой ученик с 5 по 11 класс может разместить видеоролик на своей странице в социальных сетях под хэштегом #meningmaktabim и добавить к нему описание.
Из видеороликов будут отобраны материалы, набравшие наибольшее количество отметок «нравится». Самые активные участники будут награждены специальными призами.
Данный конкурс будет способствовать популяризации проекта «Моя школа» среди учащихся и станет для них платформой для общения и творческого сотрудничества.