“Kelajak soati” dars ishlanmalari
Ushbu sahifada 1-11 sinflar uchun moʻljallangan “Kelajak soati” dars ishlanmalarini yuklab olishingiz mumkin.
Maktablar va o‘quv markazlari uchun proyektorlar
Har bir o‘qituvchi o‘z darsini qiziqarli o‘tishini xoxlaydi. Ilgari o‘qituvchilar plakatlar yordamida o‘quvchilarda darsga qiziqtirishgan bo‘lsa, zamonaviy bolalarni bu usul bilan jalb etish ancha qiyin. Ha, zamon o‘zgardi. Endilikda maktablarda proyektorlar ishlatilmoqda. Bugungi tavsiyamiz ham proyektorlar bilan bog‘liq.
Informatika fanidan 8-sinflar o‘rtasida o‘tkazilgan Al-Xorazmiy olimpiadasi natijalari e’lon qilindi
29-yanvar kuni 8-sinflar oʻrtasida oʻtkazilgan informatika fanidan Al-Xorazmiy olimpiadasining tuman (shahar) bosqichi natijalari eʼlon qilindi. Bu haqda Fan olimpiadalari markazi xabar berdi.
Informatika fanidan 7-sinflar o‘rtasida o‘tkazilgan Al-Xorazmiy olimpiadasi natijalari e’lon qilindi
29-yanvar kuni 7-sinflar oʻrtasida oʻtkazilgan informatika fanidan Al-Xorazmiy olimpiadasining tuman (shahar) bosqichi natijalari eʼlon qilindi. Bu haqda Fan olimpiadalari markazi xabar berdi.
Matematika fanidan 8-sinflar o‘rtasida o‘tkazilgan Al-Xorazmiy olimpiadasi natijalari e’lon qilindi
28-yanvar kuni 8-sinflar oʻrtasida oʻtkazilgan matematika fanidan Al-Xorazmiy olimpiadasining tuman (shahar) bosqichi natijalari eʼlon qilindi. Bu haqda Fan olimpiadalari markazi xabar berdi.
Matematika fanidan 7-sinflar o‘rtasida o‘tkazilgan Al-Xorazmiy olimpiadasi natijalari e’lon qilindi
28-yanvar kuni 7-sinflar oʻrtasida oʻtkazilgan matematika fanidan Al-Xorazmiy olimpiadasining tuman (shahar) bosqichi natijalari eʼlon qilindi. Bu haqda Fan olimpiadalari markazi xabar berdi.
Zulfiya hayoti va ijodi (tadbir ssenariysi, dars ishlanma, taqdimot, sahna ko‘rinishi)
Ushbu sahifada Zulfiya tavalludiga bag‘ishlangan tadbir ssenariyi, taqdimot, dars ishlanma va sahna ko‘rinishi bilan tanishib chiqishingiz mumkin.
Milliy sertifikat imtihoni uchun ruxsatnoma berish boshlandi
2026-yil 21-22-fevral (shanba, yakshanba), 28-fevral, 1-2-mart (shanba, yakshanba, dushanba) va 7-mart (shanba) kunlari kunlari geografiya, kimyo va matematika fanlaridan bo‘lib o‘tadigan milliy sertifikat imtihoni uchun ruxsatnomalarni berish boshlandi.
2026-2027 o‘quv yili uchun ustama belgilashda hisobga olinadigan fan olimpiadalari va tadbirlar ro‘yhati
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining 2026-yil 30-yanvardagi “2026-2027-o‘quv yili uchun umumta’lim muassasalaridagi o‘qituvchilarning bazaviy tarif stavkalariga har oylik ustamalar belgilashda inobatga olinadigan fan olimpiadalari, ko‘rik-tanlovlar, musobaqalar va tadbirlar ro‘yxatini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi 35-sonli buyrug‘i e’lon qilindi.
Milliy sertifikat natijalari e’lon qilindi
2026-yil 17-19-yanvar kunlari biologiya, fizika va tarix fanlaridan bo‘lib o‘tgan milliy sertifikat imtihoni natijalari e’lon qilindi.
2026/2027-o‘quv yilidan boshlab maktablarda “Eng yaxshi startap g‘oyasi” tanlovi o‘tkaziladi
Prezidentning “Startaplarni qo‘llab-quvvatlashning kompleks ekotizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori (PQ–59-son, 11.02.2026-y.) qabul qilindi.
SAT imtihon sanalari e’lon qilindi
SAT imtihon sanalari e’lon qilindi. Bu haqda Bilim va malakalarni baholash agentligi huzuridagi Ilmiy-o‘quv amaliy markazi xabar berdi.
2026-2027 o‘quv yili qabulida test sinovi topshiriladigan fanlar majmuasi
2026/2027-o‘quv yili uchun bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari va ularga mos test sinovi (kasbiy (ijodiy) imtihon) topshiriladigan fanlar majmuasi tasdiqlandi. Bu haqda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi xabar berdi.
70 foizlik ustama kimlarga beriladi? Dolzarb savollarga javoblar.
70 foizlik ustama kimlarga beriladi? Ushbu sahifada dolzarb savollarga javoblarni olishingiz mumkin.
Chet tili imtihoni uchun ruxsatnomalar taqdim etildi
Chet tilini bilish darajasini aniqlash bo‘yicha bo‘lib o‘tadigan navbatdagi imtihon sanasi e’lon qilindi. Bu haqda Bilim va malakalarni baholash agentligi matbuot xizmati xabar qildi.
Hozirda mehnatga haq to‘lashning eng kam miqdori qancha?
Adliya vazirligining “Huquqiy axborot” telegram kanali O‘zbekiston Respublikasi hududida mehnatga haq to‘lashning eng kam miqdori va bazaviy hisoblash miqdori haqida ma’lumot berdi.