Мактабларнинг юқори синф ўқувчиларига «Технология» фанида электротехника йўналиши бўйича касб-ҳунар ўқитилади - Ta’lim / Образование
Мактабларнинг юқори синф ўқувчиларига «Технология» фанида электротехника йўналиши бўйича касб-ҳунар ўқитилади
Бу ҳақда АОКАда бўлиб ўтган брифингда “Ўзэлтехсаноат” уюшмаси ахборот хизмати раҳбари Намоз Толипов маълум қилди.
Электротехника йўналишида 2021 йилда мамлакатимизда умумий қиймати 152 миллион долларлик янги ишлаб чиқариш лойиҳаси ишга туширилди. Натижада 3200 ортиқ янги иш ўрни яратилди.
2025 йилга келиб қўшимча ишчи касбларга бўлган эҳтиёж 18 минг нафарга етади. Шундан, 14 минг нафари ўрта маълумотга эга мутахассислар ҳисобланади.

Учащиеся старших классов школ будут изучать электротехнику на уроках технологии - Ta’lim / Образование
Учащиеся старших классов школ будут изучать электротехнику на уроках технологии
Об этом сообщил на брифинге в АИМК начальник информационной службы ассоциации «Узэлтехсаноат» Намаз Толипов.
kollej_uquvchilari_230
В 2021 году в стране запущен новый производственный проект стоимостью 152 млн долларов в сфере электротехники. В результате создано более 3200 новых рабочих мест.
К 2025 году потребность в дополнительных рабочих профессиях достигнет 18 тысяч человек. Из них 14 000 специалистов со средним образованием.