Қисқарган дарслар журналга қандай қайд этилади? - Ta’lim / Образование
Ўқувчиларнинг қишки таътил кунлари икки ҳафтага узайтирилганлиги сабабли қисқарган дарслар журналга қандай қайд этилади? Халқ таълим вазирлиги бу ҳақида маълумот берди.
Савол: Қисқарган дарслар журналга қандай қайд этилади?
Жавоб:Ўқувчиларнинг қишки таътил кунлари икки ҳафтага узайтирилганлиги сабабли 3-чорак ўқув кунлари 1-4-синфларда 9 кун, 5-11-синфларда 11 кунга қисқарди. Шу муносабат билан, синф журналларига 24 январдан бошлаб тақвим-мавзу режа асосида тегишли мавзулар қайд этилади, шунингдек, фан ўқитувчилари томонидан тақвим-мавзу режада жорий йилнинг 11-22 январь кунларига тўғри келган мавзулар ўқув йилининг 3 чораги давомида тиғизлаштириб ўтилади ва тиғизлаштирилган мавзулар синф журналларида қайд этилади.

Как записываются сокращенные уроки в журнал? - Ta’lim / Образование
Как записываются сокращенные уроки в журнал в связи с продлением зимних каникул учащихся школ? Министерство народного образования дало пояснение пояснение учителям.
Вопрос: Как записываются сокращенные уроки в журнал в связи с продлением зимних каникул учахщихся школ?
Ответ: В связи с продлением зимних каникул учащихся на две недели учебный день 3 четверти сокращен до 9 дней в 1-4 классах и 11 дней в 5-11 классах. В связи с этим с 24 января в классных журналах будут вестись записи соответствующих тем на основании календарно-тематического плана, а также будет уплотнён календарно-тематический план