Илғор ўқитувчиларнинг очиқ дарсларини онлайн платформалар орқали намойиш қилиш амалиёти жорий қилинади - Ta’lim / Образование
Илғор ўқитувчиларнинг очиқ дарсларини онлайн платформалар орқали намойиш қилиш амалиёти жорий қилинади
Илғор ўқитувчиларнинг очиқ дарсларини онлайн платформалар орқали намойиш қилиш амалиёти жорий қилинади. Бу ҳақида Халқ таълими вазирлиги хабар бермоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 21 июндаги “Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика университети фаолиятини такомиллаштириш буйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида” ги Қарорига асосан:
2023 йил 1 январдан бошлаб Педагогларни янги методикаларга ўргатиш мақсадида Методик хизмат кўрсатиш бўлимлари ташкил этилади.
Ушбу бўлимлар томонидан Республика таълим марказининг махсус дастури, шунингдек, ишлаб чиқилган янги мактаб дарсликлари ва ўқув қўлланмалари асосида умумий ўрта таълим муассасалари ўқитувчилари учун малака ошириш курслари ташкил этилади.
2023 йил 1 мартгача эса умумий ўрта таълим муассасаларидаги илғор ўқитувчиларнинг очиқ дарсларини онлайн платформалар орқали намойиш қилиш ва уларнинг муҳокамасини ташкил этиш амалиётини жорий қилинади.

Будет внедрена практика демонстрации открытых уроков активных учителей через онлайн-платформы - Ta’lim / Образование
Будет внедрена практика демонстрации открытых уроков активных учителей через онлайн-платформы
Будет введена практика демонстрации открытых уроков активных педагогов через онлайн-площадки. Об этом сообщает МНО.
Илғор ўқитувчиларнинг очиқ дарсларини онлайн платформалар орқали намойиш қилиш амалиёти жорий қилинади
Согласно Постановлению Президента Республики Узбекистан от 21 июня 2022 года «О дополнительных мерах по совершенствованию деятельности Ташкентского государственного педагогического университета имени Низами»:
С 1 января 2023 года будут созданы отделы методической службы для обучения учителей новым методикам.
Эти отделы организуют курсы повышения квалификации учителей общего среднего образования на основе специальной программы Республиканского образовательного центра, а также разработанных новых школьных учебников и пособий.
До 1 марта 2023 года будет внедрена практика демонстрации и обсуждения открытых уроков передовых учителей общеобразовательных учреждений через онлайн-платформы.