Умумтаълим фанларидан тавсия этилган дарсликлар рўйхати - Ta’lim / Образование
Давлат тест маркази 2022-2023-ўқув йилида умумтаълим мактаблари ва академик лицейларда қўлланилаётган дарслик ва ўқув-методик қўлланмалар асосида тавсия этилган ўқув адабиётлар рўйхатини эълон қилди.
darslik_skachat
Тавсия этилган ўқув адабиётлар рўйхати Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги ва Қорақалпоғистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги томонидан тавсия этилган ўқув адабиётлар рўйхати асосида шакллантирилган.
Умумий ўрта таълим мактаблари, академик лицей ва касб-ҳунар мактаблари учун 2022-2023 ўқув йилида фойдаланишга тавсия этилган амалдаги дарсликларнинг электрон шаклини сайтимизнинг «Дарсликлар» бўлими орқали, мустақил ўқиш учун тавсия этилган бадиий асарларни «Ўқувчилар учун китоблар тўплами» саҳифаси орқали юклаб олишингиз мумкин.

Cписок рекомендуемых учебников по общеобразовательным предметам - Ta’lim / Образование
Государственный центр тестирования опубликовал перечень рекомендованных учебников на основе учебников и учебных пособий, используемых в общеобразовательных школах и академических лицеях на 2022-2023 учебный год.
darslik_skachat
Данный список литературы по учебным дисциплинам общеобразовательных школ, профессиональных колледжей и академических лицеев Республики Узбекистан составлен на основании писем Министерства Народного образования и Министерства Высшего и средне-специального образования в ответ на обращение Государственного Центра тестирования.
Электронную форму учебников для общеобразовательных школ, академических лицеев и профессиональных колледжей (с 2-х летним сроком обучения), рекомендованных для использования в 2022-2023 учебном году, можете скачать на нашем сайте в разделе «Учебники», Рекомендуемые для самостоятельного чтения художественные произведения можно скачать на этой странице.