Педагогларга сертификатлар тарқатиш бошланди - Ta’lim / Образование
Педагогларга сертификатлар тарқатиш бошланди. Бу ҳақда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги хабар бермоқда.
Pedagoglarga sertifikatlar tarqatish boshlandi
Низомнинг 8-10 бандларида: Таълим ташкилотларининг педагог кадрларига малака тоифаси (лавозим) тўғридан-тўғри (аттестациядан ўтказилмасдан) берилиш тартиби белгиланган.
Жорий йилнинг январ ойида белгиланган тартибда тўғридан-тўғри тоифа бериш тўғрисида Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигига юборилган мурожаатлар ўрганиб чиқилиб қатор ўқитувчиларга тўғридан-тўғри малака тоифалари берилди ҳамда уларга “Педагог кадрга тўғридан-тўғри тоифа бериш тўғрисида сертификатлар расмийлаштирилди.

Началась выдача сертификатов педагогам. Об этом сообщили Министерстве дошкольного и школьного образования.
В пунктах 8-10 положения определено, что педагогическим кадрам образовательных организаций присваивается квалификационная категория (должность) непосредственно (без аттестации).
В январе текущего года в установленном порядке были рассмотрены обращения, направленные в Министерство дошкольного и школьного образования о присвоении прямых квалификационных категорий ряду учителей, а также оформлены сертификаты «о присвоении прямых квалификационных категорий педагогическим кадрам».