Мактаб ўқувчиларидан спорт синовлари қабул қилинади - Ta’lim / Образование
Умумий ўрта таълим мактаблари ўқувчиларидан март-апрел ойларида спорт синовлари қабул қилинади. Бу ҳақда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.
Maktab o‘quvchilaridan sport sinovlari qabul qilinadi
Спорт вазирлиги ҳамда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ҳамкорлигида жорий йилнинг март-апрел ойларида 10 минг 284 та умумий ўрта таълим мактабларининг 7-18 ёшдаги ўқувчиларидан “Жисмоний тайёргарлик даражаси” спорт синовлари қабул қилинади.
Ҳозирда тиббий-кўрикдан ўтган ўқувчилардан my.sport.uz платформасида “Жисмоний тайёргарлик даражаси” спорт синовларини топшириш учун аризалар қабули бошланган.
Шошилинг, Сиз ҳам ўзингизнинг чидамлилик, куч, эгилувчанлик, тезлик имкониятларингизни синовдан ўтказинг, спорт синовларини топширинг ва имтиёзларга эга бўлинг.
“Жисмоний тайёргарлик даражаси” спорт синовларида иштирок этиш юзасидан батафсил маълумотни Жисмоний тарбия фани ўқитувчиларидан олишингиз мумкин.

Школьники будут участвовать в спортивных испытаниях - Ta’lim / Образование
Школьники Узбекистана в марте-апреле текущего года будут участвовать в спортивных испытаниях уровни физической подготовки. Об этом сообщила пресс-служба Министерства дошкольного и школьного образования Узбекистана.
Школьники Узбекистана будут участвовать в спортивных испытаниях
В сотрудничестве с Министерством молодёжной политики и спорта и Министерством дошкольного и школьного образования в марте-апреле текущего года учащиеся 10284 общеобразовательных школ в возрасте 7-18 лет будут участвовать в спортивных испытаниях уровни физической подготовки.
В настоящее время на платформе my.sport.uz принимаются заявки на прохождение спортивного теста «Уровень физической подготовки» от школьников, прошедших медицинское обследование.
Поторопитесь, вы также можете проверить свои способности к выносливости, силе, гибкости, скорости, пройти спортивные тесты и получить преимущества.
Более подробную информацию об участии в спортивных испытаниях «уровень физической подготовки» можно получить у преподавателей физкультуры.