Ushbu sahifada Prezident ta’lim muassasalari agentligi tizimidagi Jizzax shahar 1-son ixtisoslashtirilgan maktab internati ingliz tili o‘qituvisi Kochurova Anastasiya Alekseyevnaning 6-7-8 sinflarda ingliz tilini o‘rganishda qo‘shimcha mashg‘ulotlarda foydalanish uchun mashqlar to‘plamini e’tiboringizga havola etmoqdamiz. Fayllarni sahifa so‘ngida yuklab olishingiz mumkin.
CENTRE GRAMMAR BOOK PART I — To‘plam boshlang‘ich sinflarda ingliz tilidan qo‘shimcha mashg‘ulotlar uchun grammatik, qiziqarli va rivojlantiruvchi mashqlar va rasmlarni o‘z ichiga. Mashqlar bolalarda grammatika, yozish va so‘zlashuv uslubini o‘rgatadi.
ЕХАМ Preparation BOOK — ingliz tilidan imtihon materillariga mos tushuvchi testlar to‘plami. O‘quvchilar imtihonda vaqtida muhokama qilinuvchi mavzular haqida ma’lumot olishlari mumkin.
Ma’lumot o‘rnida:
Ingliz tili (ingl. English) — hind-yevropa oilasining german guruhiga kiruvchi til. Ingliz xalqining tili. Avstraliya, AQSH, Birlashgan Qirollik, Hindiston, Irlandiya, JAR, Kanada, Liberiya, Malta va Yangi Zelandiyaning rasmiy tili. Ingliz tili dunyodagi eng ko‘p ishlatiladigan tillar ichida 3-o‘rinda turadi (Ispan hamda Mandarin Xitoycha tillardan keyin). Yevropa Ittifoqining asosiy tili.
Ingliz tili BMTning rasmiy ish yuritish tillaridan biri, Buyuk Britaniya, Irlandiya, Shimoliy Amerika, Avstraliya, Yangi Zelandiya, Osiyo va Afrikadagi ko‘pgina mamlakatlarda tarqalgan. Bu tilda yer yuzidagi 400 milliondan ortiq kishi gaplashadi (1992). Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya, AQSH, Avstraliya, Yangi Zelandiya, Kanada (fransuz tili bilan birga), Irlandiya (irland tili bilan birga), Hindiston va 15 ta Afrika davlati (JAR, Nigeriya, Gana, Uganda, Keniya, Tanzaniya va b.)da rasmiy til sifatida qo‘llaniladi.

В данной странице вы можете скачать сборник упражнений дополнительных занятий по английскому языку в 6-7-8 классах учителя английского языка специализированной школы-интерната №1 города Джизак в системе агентства президентских образовательных учреждений Кочуровой Анастасии Алексеевны. Файлы можете скачать в конце страницы.
CENTRE GRAMMAR BOOK PART I — Сборник грамматических и интересных развивающих упражнений и картинок для дополнительных занятий по английскому языку в младших классах. Данный сборник содержит упражнения помогающие детям освоить грамматику, развивать разговорную речь (описание картинок) и письмо.
ЕХАМ Preparation BOOK — Сборники текстов подходящих к экзаменнационным материалам. Учащиеся смогут найти в них информацию для обсуждения на экзамене.
Для сведения:
Англи́йский язы́к (самоназвание — English, the English language) — язык англо-фризской подгруппы западной группы германской ветви индоевропейской языковой семьи.
Английский язык — важнейший международный язык, что является следствием колониальной политики Британской империи в XIX веке и мировым влиянием США в XX—XXI веках. Существует значительное разнообразие диалектов и говоров английского языка.
Английский язык возник в раннем Средневековье как язык части германских племён, вторгшихся в Британию. Он стал родным для большинства населения Великобритании, а с территориальным ростом Британской империи, распространился в Азию, Африку, Северную Америку и Австралию. После приобретения независимости британскими колониями английский язык остался либо родным языком большей части населения (США, Канада, Австралия, Новая Зеландия), либо одним из официальных языков (Индия, Нигерия).