Шу кунларда коллеж, лицей, ҳатто олий таълим муассасалари битирувчиларидан бирор ташкилот, корхонадан уч томонлама шартнома тасдиқлатиб келиши талаб этилаётгани билан боғлиқ ҳолатлар учраётгани ижтимоий тармоқларда жамоатчилик томонидан кенг муҳокама қилинмоқда.
Хусусан, битирувчиларни иш билан таъминлашда ана шундай кўзбўямачиликка йўл қўйилаётгани, энг ачинарлиси, уч томонлама шартнома хўжакўрсинга тузилганини уч томон ҳам билиши, бу сохта “анъана” бутун бир мамлакат ривожи учун салбий таъсир қилиши таъкидланган.
Мазкур масала Олий Мажлис Сенатининг Фан, таълим ва соғлиқни сақлаш масалалари қўмитаси томонидан назоратга олиниб, Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигига асослантирилган ҳолда тушунтириш бериш талаби билан сўров юборилди.

В настоящее время в социальных сетях широко обсуждается тот факт, что выпускники колледжей, лицеев и даже высших учебных заведений сталкиваются со случаями, когда от них требуется утверждение трехстороннего договора с предприятием.
В частности, было отмечено, что такое очковтирательство при приёме на работу выпускников существует, и, к сожалению, все три стороны знают, что трехстороннее соглашение было заключено обманным путем, эта ложная «традиция» окажет негативное влияние на развитие страны в целом.
Этот вопрос был взят на контроль комитетом Сената по науке, образованию и здравоохранению, и был направлен запрос в Министерство высшего и среднего специального образования для разъяснений.
Какие изменения вступят в силу системе образования с 1 апреля?
Прошло заседание методического объединения учителей математики и информатики
Почему результаты репетитора отличные или Школьный учитель VS Репетитор
С III четверти учебный процесс во всех школах будет полностью переведен на традиционный вид обучения