Pedagoglar uchun attestatsiya to‘lovlari muddati uzaytirildi. Bu haqda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Pedagoglar attestatsiya jarayonlari uchun to‘lovlarni 2024-yilning 10-oktabriga qadar amalga oshirishlari mumkin.
Xabaringiz bor, 2024-yilning ikkinchi yarmida o‘tkaziladigan pedagog kadrlar attestatsiyasi uchun murojaat yuborish muddati 1-avgustdan 1-oktabrga qadar davom etdi.
Navbatdan tashqari (o‘z ixtiyori bilan) attestatsiyada ishtirok etish uchun ariza yuborgan pedagoglar tomonidan to‘lov qilishga ulgurmay qolish holatlari bo‘lgan va bu bo‘yicha Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligiga murojaat qilishgan.
❗️O‘qituvchilarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash hamda ularga qulaylik yaratish maqsadida pedagoglar attestatsiyasida ishtirok etish uchun to‘lovni amalga oshirish muddati joriy yilning 10-oktabriga qadar uzaytirilganligini ma’lum qilindi.

Продлён срок оплаты за аттестацию педагогических кадров. Об этом сообщила пресс-служба Министерства дошкольного и школьного образования.
Педагоги могут платить за процесс аттестации до 10 октября 2024 года.
Как вы знаете, срок подачи заявок на аттестацию педагогических кадров, которая состоится во втором полугодии 2024 года, длился с 1 августа по 1 октября.
Были случаи, когда педагоги, направлявшие заявки на участие внеочередной аттестации (по собственному желанию), не успевали оплатить и обращались по этому поводу в Министерство дошкольного и школьного образования.
❗️ В работе было отмечено, что в целях всесторонней поддержки и удобства учителей срок оплаты за участие в аттестации педагогов продлён до 10 октября текущего года.