Инглиз тилини 16 соат ичида ўрганиш мумкинми? (видео) - Ta’lim / Образование
Инглиз тилини тез ўрганиш учун нима қилиш керак? Қандай усуллар ёрдамида, тез суратда хорижий тилда гапириш мумкин? Бу каби саволлар кўпчиликни қизиқтирса ажаб эмас. Агар сиз инглиз тилини қисман бўлсада ўрганиб, кейинчалик ўз устингизда ишламай қуйган бўлсангиз, ёки инглизчада баъзи сўзларни биласизу гап тузишда қийналсангиз, ушбу саҳифа сизга анча ёрдам бериши шубхасиз.
Россиянинг «Культура» телеканалида суратга туширилган «Полиглот» интелектуал шоусида 16 соатдан иборат инглиз тилини урганиш машғулотлари олиб борилади. Ўзига хос, ноёб машғулотлар тизимини ишлаб чиққан машҳур тилшунос, синхронист (нутқни нотиқ билан кетма-кет таржима қилувчи) олим – Дмитрий Петров ҳисобланади. У Россияда хорижий тилларни тез суратда ўрганиш ноёб методикаси автори, шунингдек, «Сўз сеҳри» («Магия Слова») китоби муаллифи бўлиб, 30га (!) яқин тилларда бемалол суҳбатлаша олади.
Сизга тақдим этаётган видеодарсларимиз – телекўрсатувларда 8 ўқувчи иштирок этади. Улардан олтитаси машҳур медиа юлдузлар – актёрлар, режиссерлар, бошловчилардир. Хамма қатнашчиларнинг инглиз тилини билиш даражалари ёки бошланғич, ёки мактаб даврларида ўтилган дарсларга таянишади. We speak english
Машғулотлар давомида иштирокчилар билан бирга матн ва терминларни такрорласангиз, кунига оз вақт давомида ўз устингизда ишласангиз, машғулотлар якунида инглиз тилида суҳбатлаша оласиз. Дмитрий Петров услуби жудаям оддий – тилни ўрганиш эмас, уни ич-ичидан ҳис қилиш, ўзингизни янги тил муҳитида бемалол ҳис қилиш; инглиз тилидаги сўзларни автоматик тарзда тасаввур қилиш орқали тушуниб етиш. Машғулотлар рус тилида олиб борилади.
Полиглот. 1-дарс.
Полиглот. 2-дарс.
Полиглот. 3-дарс.
Полиглот. Дарс 4.
Полиглот. 5-дарс.
Полиглот. 6-дарс.
Полиглот. 7-дарс.
Полиглот. 8-дарс.
Полиглот. 9-дарс.
Полиглот. 10-дарс.
Полиглот. 11-дарс.
Полиглот. 12-дарс.
Полиглот. 13-дарс.
Полиглот. 14-дарс.
Полиглот. 15-дарс.
Полиглот. 16-дарс.
🔥4.7 K marta ko‘rildi
One thought on “Инглиз тилини 16 соат ичида ўрганиш мумкинми? (видео)
1. МЭЛС
Сайт ҳақида фикрим ижобий.Кўп кузатиб бораман сайтларингизни. Керакли маълумотларни болаларга етказаман .Лекин бир муаммо сайтда керакли материалларни тўплаш ва киритиб бойитиб бориш зарур деб ўйлайман.Масалан олис ҳудудларда хам ишловчи педагоглар махорат дарсларини,маколаларни ва бошкалар Рахмат

Интеллектуальное реалити шоу телеканала «Культура», интенсивный обучающий видео курс «Полиглот» представляет собой 16 занятий – уроков английского языка, целью которого является научиться говорить по-английски. Разработчиком этой уникальной системы, а также преподавателем во время всех занятий является Дмитрий Петров – известный в России лингвист, полиглот (в его активе более 30 языков), психолингвист, синхронный переводчик, автор методики интенсивного обучения иностранным языкам, автор книги «Магия Слова».
В группе 8 учеников. Шестеро из них – медийные лица (актёры, режиссеры, телеведущие). Все ученики или не знают изучаемого языка, или, в лучшем случае, у них остались смутные воспоминания от школьной программы. Уже на первом уроке они начинают общение на языке. С ошибками, с долгими паузами, с напряжением, но прогресс заметен сразу.
На каждом уроке закрепляется пройденное и вводится новый грамматический и лексический материал. К финишу ученики овладевают основными грамматическими схемами и свободно используют их в своей речи. Метод Дмитрия Петрова – не приступать к языку, а проникать в него, почувствовать себя комфортно в новой языковой среде.
Вот что говорит об этом интерактивном курсе сам Петров:
Чтобы овладеть английским языком в совершенстве, не хватит и жизни. Чтобы научиться говорить профессионально, тоже нужно потратить достаточно много времени, сил и энергии. Но, чтобы элементарно научиться понимать людей, быть понятым, и самое главное избавиться от страха, который у многих тормозит всякое желание и возможность объяснятся на языке, для этого требуется не более нескольких дней. То, что я предлагаю вам, я испытал на себе и на достаточно большом количестве людей. Я профессиональный переводчик, лингвист, занимаюсь профессиональным переводом на ряде языков, обучаю этому других. И, постепенно, выработался определённый подход, механизм. Надо сказать, что наблюдается такая прогрессия – каждый следующий язык требует меньше усилий и времени. Недели достаточно для любого языка. Что такое язык? – Язык это новый взгляд на мир, окружающую реальность. Это способность переключиться, сделать щелчок. И как в приёмнике, мы меняем одну программу на другую, настроиться на другую волну. То что требуется с вашей стороны – это мотивация (желание путешествовать, что-то связанное с профессией, с обучением и общением, это может быть дружба или любовь)