Фан олимпиадасининг туман (шаҳар) босқичи ўтиш саналари белгиланди - Ta’lim / Образование
Фан олимпиадасининг туман босқичи ўтиш саналари белгиланди. Ўқитувчи ва блогер Исроил Тиллабоев Халқ таълими вазирлиги Фан олимпиадалари бўйича иқтидорли ўқувчилар билан ишлаш департаменти масъули Умид Раҳмонов билaн суҳбатлашди.
maktab_imtihon_javoblari_600
Асосий ўзгаришлар қуйидагилардан иборат:
Туман босқичи фақат тестлардан иборат бўлади.
30 та тест
10 та 0.9 балл
10 та 1.5 балл
10 та 2.6 балл билан баҳоланади, баллар тенг келиб қолиш эҳтимоли деярли бўлмайди.
✅ Баллари тенг бўлиб қолган иштирокчиларнинг учинчи мураккаб блокдан юқори балл тўплагани устуворликка эга бўлади, у ҳам тенг булса ўрта қийинликдаги иккинчи блок қаралади. Унда ҳам баллар тенг бўлса, номзодларга ҳакамлар ҳайъати томонидан 3 та жавоби ёзиладиган тест берилиб аниқланади.
Тестлар Халқ таълим вазирлигининг олимпиадалар билан ишлаш Департаменти томонидан тузилади.
✅Жавоблар варақаси баҳолангач, ўқувчига ҳам бериб кўрсатилади.
✅ Иштирокчилар тест саволларига жавоб бериб бўлганидан сўнг, уларнинг ҳар бирининг жавоблар варақаси расмга олиниб, туман фан ўқитувчилар гуруҳига ёки ўқувчиларнинг ўзларига жўнатилади

Определены даты районного (городского) этапа предметной олимпиады - Ta’lim / Образование
Определены сроки районного этапа предметной олимпиады. Учитель и блогер Исроил Тиллабоев побеседовал с Умидом Рахмоновым, руководителем отдела Департамента Министерства народного образования Республики Узбекистан по работе с одаренными учащимися по предметным олимпиадам.
maktab_imtihon_javoblari_600
Основные изменения:
Районный этап олимпиады будет состоять только из тестов.
30 тестов будут оцениваться:
10 тестов по 0.9 балла
10 тестов по 1.5 балла
10 тестов по 2.6 балла. Вероятность того, что баллы будут равные практически невозможна.
✅ Если у участников будут равны баллы, то будет преимущество у того участника, кто набрал больше баллов в третьем сложном блоке, и, если они также будут равны, будет рассматриваться второй блок средней сложности. В этом случае, при равных баллах кандидатов будет определять судейская коллегия с помощью 3 тестов с письменными ответами.
Тесты будут составляться Департаментом олимпиад Министерства народного образования.
✅После оценивания лист ответов будет показан самому участнику олимпиады.
✅ После того, как участники ответят на вопросы теста, лист ответов для каждого из них фотографируется и отправляется районной группе учителей естественных наук или самим учащимся.