2023-2024 ўқув йилидан 14 та педагогик йўналиш сиртқи таълим шаклига қабул бўлмайди - Ta’lim / Образование
2023-2024 ўқув йилидан 14 та педагогик йўналиш сиртқи таълим шаклига қабул бўлмайди
Президент қарорига мувофиқ 2023/2024 ўқув йили қабулидан бошлаб педагогик кадрлар тайёрловчи олий таълим муассасаларининг иловада кўрсатилган 14 та таълим йўналиши бўйича сиртқи таълим шаклига қабул амалга оширилмайди.
Кейинги йилдан 14 та педагогик йўналиш сиртқи таълим шаклига қабул бўлмайди
Ушбу рўйхатда кўрсатилмаган педагогика соҳасидаги таълим йўналишларига сиртқи таълим шакли бўйича ўқишга таълим тизимида педагогик фаолиятга оид камида беш йиллик иш стажига эга бўлган шахслар қабул қилинади:
Бунда, педагогика соҳасидаги таълим йўналишларида сиртқи таълим шакли бўйича ўқиш истагида бўлган шахсларнинг камида беш йиллик педагогик иш стажига эга эканлиги “Ягона миллий меҳнат тизими” идоралараро дастурий-аппарат комплексидаги маълумотлар асосида белгиланади.

С 2023-2024 учебного года на заочную форму обучения 14 педагогических направлений не будет проводиться приём - Ta’lim / Образование
С 2023-2024 учебного года на заочную форму обучения 14 педагогических направлений не будет проводиться приём
В соответствии с постановлением Президента, начиная с 2023/2024 учебного года, приём на заочную форму обучения высших образовательных учреждений, осуществляющих подготовку педагогических кадров, по 14 направлениям образования, указанным в приложении, не будет осуществляться.
Кейинги йилдан 14 та педагогик йўналиш сиртқи таълим шаклига қабул бўлмайди
К обучению в форме заочного обучения по образовательным направлениям в области педагогики, не указанным в данном списке, допускаются лица, имеющие не менее пяти лет опыта работы в педагогической деятельности в системе образования:
При этом лица, желающие обучаться по направлению образования в области педагогики в форме заочного обучения, которые имеют стаж педагогической работы не менее пяти лет, определяются на основании данных межведомственного программно-аппаратного комплекса «Единая национальная система труда».