Она тили ва адабиёт фанидан миллий сертификат имтиҳонлари қачон ўтказилади? Давлат тест маркази ушбу саволга жавоб берди.
Маълумки, 2022 йил 24 октябр куни математика, физика, кимё ва биология фанларидан миллий сертификат имтиҳонлари учун талабгорларни рўйхатга олиш бошланган эди.
Талабгорларни рўйхатга олиш 12 ноябрга қадар давом этди ва тест синовлари 4 ва 18 декабр кунлари бўлиб ўтади.
Ҳозирда талабгорлар томонидан она тили ва адабиёт фанидан миллий сертификат имтиҳонлари ўтказиладими деган мазмунда кўплаб саволлар келиб тушмоқда.
Давлат тест маркази шуни маълум қиладики, ДТМ томонидан умумтаълим фанларидан миллий сертификат имтиҳонларини январ ойида ҳам ташкил этиш режалаштирилган.
Бунда миллий сертификат имтиҳонлари физика, кимё ҳамда она (ўзбек, рус, қорақалпоқ) тили ва адабиёт фанларидан бўлиб ўтади.

Когда пройдут национальные сертификационные экзамены по родному языку и литературе? - Ta’lim / Образование
Когда пройдут национальные сертификационные экзамены по родному языку и литературе?
Когда пройдут национальные сертификационные экзамены по родному языку и литературе? В Государственном центре тестировании ответили на этот вопрос.
test abiturient dtm
Известно, что 24 октября 2022 года началась регистрация кандидатов на сдачу государственных сертификационных экзаменов по математике, физике, химии и биологии.
Регистрация кандидатов продолжалась до 12 ноября, а тесты пройдут 4 и 18 декабря.
В настоящее время поступает много вопросов от абитуриентов о том, будут ли проводиться национальные сертификационные экзамены по родному языку и литературе.
Как сообщает Государственный центр тестирования, в январе ГЦТ планирует провести государственные сертификационные экзамены по общеобразовательным предметам.
Будут проведены национальные сертификационные экзамены по физике, химии и родному языку и литературе (узбекский, русский, каракалпакский язык).