Мактабда ўтилмаган фанлардан ОТМга кириш имтиҳонида савол берманг – Президент - Ta’lim / Образование
Мактабда ўтилмаган фанлардан ОТМга кириш имтиҳонида савол берманг – Президент
Таълим сифатини оширишга қаратилган учрашув чоғида давлат раҳбари ўқитувчилар фаолиятига халал берувчи тизимлар ҳақида гапирди.
mirziyoyev
Шавкат Мирзиёев таълим соҳаси мутасаддилари ҳамда ўқитувчилар билан мулоқотда олий таълим муассасаларига кириш имтиҳонлари мактабда ўтилган фанлар бўйича ўтказилиши бўйича берилган таклифни маъқуллади.
“Бу номутаносибликка барҳам бериш керак. Мактабда ўтилмаган фанлар бўйича саволлар берилмаслиги керак. Мен бу бўйича топшириқ берганман”, — деди давлат раҳбари.

Не задавайте на вступительном экзамене вопросы по предметам, не изучаемым в школе – Президент - Ta’lim / Образование
Не задавайте на вступительном экзамене вопросы по предметам, не изучаемым в школе – Президент
В ходе встречи, направленной на повышение качества образования, глава государства рассказал о системах, препятствующих деятельности учителей.
mirziyoyev
Шавкат Мирзиеев в общении с должностными лицами сферы образования и учителями одобрил предложение о том, чтобы вступительные экзамены в высшие учебные заведения проводились по предметам, изучаемым в школе.
«Необходимо покончить с этим дисбалансом. Не следует задавать вопросы по предметам, не пройденным в школе. Я дал поручение по этому поводу», — сказал глава государства.