Умумтаълим ҳамда ихтисослаштирилган мактаб ўқувчиларининг қишки таътил кунлари узайтирилади - Ta’lim / Образование
Умумтаълим ҳамда ихтисослаштирилган мактаб ўқувчиларининг қишки таътил кунлари узайтирилади
Умумтаълим ҳамда ихтисослаштирилган мактаб ўқувчиларининг қишки таътил кунлари узайтирилади. Бу ҳақида Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги хабар бермоқда.
bezopasnost_uchenikov_vo_vremya_zimnix_kanikul
Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг тегишли баён қарорига асосан, умумтаълим ҳамда ихтисослаштирилган мактаб ўқувчиларининг қишки таътил кунлари об-ҳаво ҳароратининг кескин тушиб кетиши сабабли 2023-йилнинг 17-январигача давом этади.
2022-2023-ўқув йилининг III чораги 2023 йилнинг 18-январидан бошланади.
Жорий йилнинг 11-17- январ кунлари режалаштирилган дарс машғулотлари ўқув йили давомида бошқа мавзуларда тиғизлаштирилиб ўқитилади.

Зимние каникулы учащихся общеобразовательных и специализированных школ будут продлены - Ta’lim / Образование
Зимние каникулы учащихся общеобразовательных и специализированных школ будут продлены
Зимние каникулы учащихся общеобразовательных и специализированных школ будут продлены. Об этом сообщает Министерство дошкольного и школьного образования.
bezopasnost_uchenikov_vo_vremya_zimnix_kanikul
Согласно соответствующему постановлению Правительства Республики Узбекистан, зимние каникулы учащихся общеобразовательных и специализированных школ продлятся до 17 января 2023 года в связи с резким понижением температуры воздуха.
Третья четверть 2022-2023 учебного года начнётся 18 января 2023 года.
Уроки, запланированные на 11-17 января этого года, будут уплотнены и будут преподаваться в течение учебного года.