Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигига янги матбуот котиби тайинланди‌‌. Бу ҳақида вазирлик ўзининг телеграм каналида хабар берди.
Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигига янги матбуот котиби тайинланди‌‌
Собирова Дилфуза Азимжоновна Ўзбекистон Республикаси Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигининг Жамоатчилик ва ОАВ билан ишлаш бошқармаси бошлиғи – матбуот котиби лавозимига тайинланди.
Дилфуза Собирова “Даракчи” ва Солиқ плюс” газеталарида Бош муҳаррир, “Ёшлар Медиа маркази” Бошқарув раиси ўринбосари ва Ихтисослаштирилган таълим муассасалари агентлиги директорининг ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси – матбуот котиби сифатида фаолият юритган.
Лавозимга тайинлов Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги хулосасига кўра амалга оширилди.

Назначен новый пресс-секретарь Министерства дошкольного и школьного образования. Об этом министерство сообщило в своем Telegram-канале.
Собирова Дилфуза Азимжоновна назначена на должность начальника управления по работе с общественностью и СМИ — пресс-секретаря Министерства дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан.
Дильфуза Собирова работала главным редактором в газетах ”Даракчи“ и ”Солик плюс“, заместителем председателя правления «Молодежного Медиа центра» и советником — пресс-секретарем директора агентства специализированных образовательных учреждений по вопросам информационной политики.
Назначение на должность произведено согласно заключению Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан.