Кимё фанидан имтиҳон саволлари (2024) - Ta’lim / Образование
Мазкур методик тавсияда якуний аттестация имтиҳонини ўтказиш бўйича кўрсатмалар берилган. Шунингдек, назарий саволларни ишларини баҳолаш бўйича мезонлар келтирилган. Якуний назорат имтиҳон билети умумий ўрта таълим мактабларидаги кимё курсларининг бўлимларидаги мавзуларини қамраб олган бўлиб, саволлар дарсликлар асосида тузилган.
Кимё фанидан имтиҳон саволлари (2024)
2023–2024 ўқув йилида умумий ўрта таълим мактабларининг 11-синфларида кимё фанидан якуний имтиҳон ушбу тавсия этилган билет саволлари асосида ўтказилади.
Умумий ўрта таълим муассасалари методбирлашмаларининг йиғилиш қарорига мувофиқ якуний имтиҳони материалларига 15%-20% гача ўзгартиришлар киритиши мумкин.

Школьные экзаменационные билеты по химии (2024) - Ta’lim / Образование
В данной методической рекомендации даны инструкции по проведению итогового контрольного экзамена. Также перечислены критерии оценки работы по теоретическим вопросам. Каждый этап контрольного экзаменационного билета охватывает темы по разделам курса химии в общеобразовательных школах, вопросы структурированы на основе учебников.
Школьные экзаменационные билеты по химии (2023)
В конце 2023-2024 учебного года, итоговая государственная аттестация в 11 классе будет проведена по билетам указанным ниже. Материалы по итоговой государственной аттестации составлены на основе учебных программ с учетом приобретенных в 7–11 классах знаний, умений, навыков и элементов сформированных компетенций.