Joriy yilning avgust-dekabr oylarida malaka test sinovlari oʻtkaziladigan joy manzillari belgilandi. Bu haqda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Malaka test sinovlari (attestatsiya) oʻtkazish joylari bilan tanishing:
Qoraqalpogʻiston Respublikasi: Pedagoglarni yangi metodikalarga oʻrgatish milliy markazi (Nukus shahri, Y. Alakoʻz koʻchasi, 54-uy)
Andijon viloyati: Pedagoglarni yangi metodikalarga oʻrgatish milliy markazi (Andijon shahar, Istiqlol koʻchasi, 8-uy)
Buxoro viloyati: Kogon tumani ixtisoslashtirilgan maktabi (Kogon tumani, “Choloki” MFY, Qasri Orifon qishlogʻi, 165-uy)
Jizzax viloyati: Jizzax shahridagi 4-umumtaʼlim maktabi (Jizzax shahar, “Kimyogar” MFY, Toʻqimachilar koʻchasi, 45-uy)
Qashqadaryo viloyati: Pedagoglarni yangi metodikalarga oʻrgatish milliy markazi (Qarshi shahar, Olimlar koʻchasi, 2-uy)
Navoiy viloyati: Navoiy shahridagi “Barkamol avlod” bolalar maktabi (Navoiy shahri, Aloqa koʻchasi, 6-uy)
Namangan viloyati: Namangan shahridagi 15-umumtaʼlim maktabi (Namangan shahri, “Gʻishkoʻprik” MFY, Uychi koʻchasi, 329-uy)
Samarqand viloyati: Pedagoglarni yangi metodikalarga oʻrgatish milliy markazi (Samarqand shahar, Hasan Obiddinov koʻchasi, 7-uy)
Sirdaryo viloyati: Guliston shahridagi “Barkamol avlod” bolalar maktabi (Guliston shahri, “Shodlik” MFY, Navoiy shoh koʻchasi, 55-uy)
Surxondaryo viloyati: Termiz shahridagi 26-umumtaʼlim maktabi (Termiz shahar, “Farhod” MFY, Alisher Navoiy koʻchasi, 19-uy)
Fargʻona viloyati: Fargʻona shahridagi 28-umumtaʼlim maktabi (Fargʻona shahar, “Istiqlol” MFY, Abdulla Qodiriy ko‘chasi, 13-“A” uy)
Xorazm viloyati: Urganch tumanidagi 36-umumtaʼlim maktabi (Urganch tumani, Qorovul qishlogʻi, “Mevazor” MFY, Quvonch koʻchasi, 111-uy)
Toshkent shahri va Toshkent viloyati: Pedagogik mahorat va xalqaro baholash ilmiy-amaliy markazi (Toshkent shahar, Olmazor tumani, Beruniy koʻchasi, 83-uy)

Определены места проведения квалификационного тестирования (аттестации) - Ta’lim / Образование
Определены адреса мест проведения квалификационных испытаний в августе-декабре текущего года. Об этом сообщает пресс-служба Министерства дошкольного и школьного образования.
attestatsiya-2021_230
Ознакомьтесь с местами проведения квалификационного тестирования (аттестации):
Республика Каракалпакстан: Национальный центр обучения педагогов новым методикам (г. Нукус, улица Ю. Алакуз, дом №54)
Андижанская область: Национальный центр обучения педагогов новым методикам (г. Андижан, ул. Истиклол, дом №8)
Бухарская область: специализированная школа Коганского района (Коганский район, махалля “Чолоки”, улица Касли Орифон, дом №165)
Джизакская область: общеобразовательная школа №4 города Джизака (город Джизак, махалля «Кимёгар», улица Тукимачилар, №45)
Кашкадарьинская область: Национальный центр подготовки педагогов новым методам (город Карши, улица Олимлар, №2)
Навоийская область: Детская школа «Баркамол Авлод» в городе Навои (город Навои, улица Алока, №6)
Наманганская область: общеобразовательная школа №15 города Намангана (город Наманган, махалля «Гишкуприк», улица Уйчи, №329)
Самаркандская область: Национальный центр подготовки педагогов новым методам (г. Самарканд, ул. Хасана Обиддинова, №7)
Сырдарьинская область: детская школа “Баркамол авлод” г. Гулистан (г. Гулистан, махалля “Шодлик”, пр. Навои, №55)
Сурхандарьинская область: общеобразовательная школа №26 г. Термез (г. Термез, махалля “Фархад”, ул. Алишера Навои, д. №19)
Ферганская область: общеобразовательная школа №28 г. Ферганы (г. Фергана, махалля “Истиклол”, ул. Абдуллы Кадыри, д. 13“а”)
Хорезмская область: Средняя общеобразовательная школа №36 Ургенчского района (Ургенчский район, село Караул, махалля “Мевазор”, ул. Кувонч, №111)
Город Ташкент и Ташкентская область: научно-практический Центр педагогического мастерства и международной оценки (г. Ташкент, Алмазарский район, ул. Беруни, д. №83)