Chet tili imtihoni uchun ruxsatnomalar taqdim etildi - Ta’lim / Образование
Chet tilini bilish darajasini aniqlash bo‘yicha bo‘lib o‘tadigan navbatdagi imtihon sanasi e’lon qilindi. Bu haqda Bilim va malakalarni baholash agentligi matbuot xizmati xabar qildi.
Chet tili imtihoni uchun ruxsatnomalar taqdim etildi
imtihonning yozma qismi14-15-16-fevral kunlari;
gapirish ko‘nikmasini baholash imtihonlari — 16-fevraldan 6-martgacha (dam olish va bayram kunlaridan tashqari) bo‘lib o‘tadi.
Talabgorlar imtihon joyi, kuni va aniq vaqtini my.gov.uz saytining “Mening arizalarim” bo‘limidan bilishlari va ruxsatnomani yuklab olishlari mumkin.
Ruxsatnomada talabgorlar qachon, qayerda test sinovida ishtirok etishi ko‘rsatilgan bo‘lib, talabgorlardan belgilangan vaqtdan kechikmagan holda kelish so‘raladi.
Talabgorlar test sinovi o‘tkaziladigan binolarga shaxsini tasdiqlovchi hujjat (pasport yoki ID-karta) asosida kiritiladi.

Объявлена дата проведения очередного экзамена по определению уровня владения иностранным языком. Об этом сообщила пресс-служба Агентства по оценке знаний и навыков.
Согласно информации:
письменная часть экзамена состоится 11-12 и 18-19 апреля;
экзамены по оценке навыков говорения пройдут с 13 апреля по 4 мая (за исключением выходных и праздничных дней).
Абитуриенты могут узнать место проведения экзамена, дату и точное время в разделе «Мои заявления» на сайте my.gov.uz, а также скачать допуск.
В допуске указано, когда и где абитуриент должен участвовать в тестировании; участников просят прибыть строго в назначенное время без опозданий.
В здания, где проводится тестирование, абитуриенты допускаются при предъявлении документа, удостоверяющего личность (паспорта или ID-карты).