Тошкент давлат иқтисодиёт университети - Ta’lim / Образование
Тошкент давлат иқтисодиёт университети – Ўзбекистондаги лидерларни етказиб берувчи энг катта олий таълим даргоҳи ҳисобланади. Университетга 1931-йил 13-август куни Ўрта Осиё молия-иқтисодиёт институти номи билан асос солинган.
Тошкент давлат иқтисодиёт университети
Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг тарихий номлари — Ўрта Осиё молия-иқтисод институти (1931 – 1936); Тошкент молия-иқтисод институти (1936 – 1963); Тошкент халқ хўжалиги институти (1963 – 1991); Тошкент давлат иқтисодиёт университети (1991-йилдан бошлаб).
Айни кунда университетда 5 та факультет, 9 та қўшма таълим дастури, магистратура ва сиртқи бўлимда 15 487 нафар талаба таҳсил олади. Уларга 512 нафар профессор-ўқитувчилар таълим беради. Шундан 54 нафари фан доктори бўлса, 153 нафарини фан номзодлари ва PhD даражасига эга педагог-ходимлар ташкил этади.
• Иқтисодиёт;
• Бухгалтерия ҳисоби ва аудит;
• Корпоратив бошқарув;
• Халқаро туризм;
• Иқтисодиётда ахборот тизимлари.
2021/2022 ўқув йили учун Тошкент давлат иқтисодиёт университети бакалавриатининг кундузги таълим шакли бўйича қабул квоталари
Toshkent davlat iqtisodiyoti universiteti
2021/2022 ўқув йили учун Тошкент давлат иқтисодиёт университети бакалавриатининг сиртқи таълим шакли бўйича қабул квоталари

Ташкентский государственный экономический университет
Ташкентский государственный экономический университет является один из крупнейших экономических вузов в Республике Узбекистан и в Средней Азии. Университет был основан 13 августа 1931 года под названием Среднеазиатский финансово-экономический институт.
Тошкент давлат иқтисодиёт университети
Исторические названия Ташкентского государственного экономического университета — Среднеазиатский финансово-экономический институт (1931 — 1936); Ташкентский финансово-экономический институт (1936 — 1963); Ташкентский институт народного хозяйства (1963 — 1991); Ташкентский государственный экономический университет (с 1991 года).
В настоящее время в университете 5 факультетов, 9 совместных образовательных программ, обучается 15 487 студентов в магистратуре и заочной форме. Им преподают 512 профессоров. Из них 54 доктора наук, 153 кандидата наук и преподавателя со степенью кандидата наук.
• Экономика;
• Финансы и бухгалтерский учет;
• Корпоративное управление;
• Международный туризм;
• Цифровая экономика.
Квоты приема на очную форму бакалавриата Ташкентского государственного экономического университета на 2021/2022 учебный год
Квоты приема в бакалавриат Ташкентского государственного экономического университета на заочную форму обучения на 2021/2022 учебный год