Respublikamiz bo‘ylab joriy o‘quv yili uchun Asosiy olimpiadaning ikkinchi — tuman (shahar) bosqichi barcha hududlarda start olish arafasida! Bu haqda Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi huzuridagi Fan olimpiadalari markazi xabar berdi.
Olimpiadada birinchi – maktab bosqichida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan oʻquvchilar ishtirok etadi.
Olimpiada fanlar kesimida ushbu jadval asosida belgilangan sanalarda o‘tkaziladi.
Olimpiadaning birinchi bosqichi 1 turda – test topshiriqlari shaklida oʻtkazilishi mumkin.
Har bir fan kesimida eng yaxshi natija koʻrsatgan 3 nafargacha o‘quvchi keyingi bosqichga yo‘llanmani qoʻlga kiritadi.
Natijalar olimpiada o‘tkazilgan kunning o‘zida e’lon qilinadi.
❗️Belgilangan vaqtda qatnashmagan o‘quvchilar uchun qayta olimpiada o‘tkazilmaydi.
Ushbu olimpiadani shaffof, adolatli va yuqori sifatli tarzda tashkil etish maqsadida barcha zarur choralar ko‘rilmoqda.
Har bir ishtirokchining bilim va intellektual salohiyatini obyektiv va to‘liq baholashga alohida e’tibor qaratilishi kafolatlanadi.
Olimpiada jarayonida adolat tamoyillariga zid holatlar kuzatilgan taqdirda, Markazning maxsus botiga murojaat qilishingiz mumkin.
❗️Murojaatlar belgilangan tartibda ko‘rib chiqilib, ularning natijalariga ko‘ra adolat va shaffoflikni ta’minlash maqsadida tegishli choralar ko‘riladi.

Во всех регионах республики вот—вот стартует второй — районный (городской) этап основной олимпиады текущего учебного года по всей республике! Об этом сообщили в Центре научных олимпиад при агентстве специализированных учебных заведений.
В олимпиаде участвуют учащиеся, одержавшие победу на первом — школьном этапе.
Олимпиады будут проводиться в даты, установленные по дисциплинам в соответствии с настоящим расписанием.
Первый этап первого тура олимпиады может быть проведён в виде тестовых заданий.
До 3 учеников, показавших наилучшие результаты по каждому предмету, перейдут на следующий этап.
Результаты будут объявлены в день проведения олимпиады.
❗️Для учащихся, не участвовавших в указанное время, олимпиада повторно не проводится.
Принимаются все необходимые меры для организации данной Олимпиады прозрачно, справедливо и качественно.
Особое внимание гарантированно будет уделено объективной и полной оценке знаний и интеллектуального потенциала каждого участника.
Если вы заметили какие-либо ситуации, противоречащие принципам справедливости во время проведения Олимпиады, вы можете обратиться к специальному боту Центра.
❗️Обращения рассматриваются в установленном порядке, и по их результатам принимаются соответствующие меры для обеспечения справедливости и гласности.