Халқ таълим вазири Шерзод Шерматовнинг фейсбук ижтимоий тармоғида хабар беришича, Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллиги муносабати билан ўқитувчилар ўртасида танлов эълон қилинди.
“Ўқитувчиларга бундай қўшимча имконият учун Касаба уюшмалари Федерациясига миннатдорчилик билдирамиз ва бошқа ташкилотларни ҳам ўқитувчилар учун шу каби танловлар ва қўшимча рағбатлантиришлар ташкил этишда ҳамкорликка чақирамиз!”, – дейилади хабарда.
Танлов ҳақида маълумот:
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллиги байрами муносабати билан Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси ҳамда Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги математика, физика, кимё, биология, инглиз тили, информатика ва ахборот технологиялари фанлари ўқитувчилари ўртасида “Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси мукофоти лауреати” Республика танлови ўтказмоқда.
Уч босқичда ўтказиладиган мазкур танловда иштирок этиш истагида бўлган номзодлар тегишли ҳужжат ва материалларни 2021 йилнинг 20 апрелидан 20 майига қадар онлайн тарзда www.ustozfondi.uz сайти орқали топширишлари мумкин.
Танлов иштирокчилари:
дарс бераётган фани бўйича олий маълумотга, биринчи ёки олий малака тоифасига ҳамда камида 5 йиллик педагогик иш фаолиятига эга бўлишлари зарур.
Танлов ғолибларига ҳар бир номинация бўйича қуйидаги мукофотлар топширилади:
- 1-ўрин учун “Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси мукофоти лауреати” кўкрак нишони ва 30 млн сўм пул мукофоти;
2-ўрин учун махсус диплом ва 20 млн. сўм пул мукофоти;
3-ўрин учун махсус диплом ва 10 млн. сўм пул мукофоти.
Танлов ғолиблари Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллиги байрами арафасида эълон қилинади.

Конкурс для учителей. За первое место 30 миллионов суммов! - Ta’lim / Образование
По случаю 30-летия Независимости Республики Узбекистан в социальной сети Facebook министр народного образования Шерзод Шерматов объявил конкурс среди учителей.
«Благодарим Федерацию профсоюзов за такую ​​дополнительную возможность для учителей и приглашаем другие организации к сотрудничеству в организации подобных конкурсов и дополнительных стимулов для учителей! «, — говорится в сообщении.
Информация о конкурсе:
По случаю 30-летия Независимости Республики Узбекистан Федерация профсоюзов Узбекистана и Министерство народного образования Республики Узбекистан проводят республиканский конкурс «Лауреат Федерации профсоюзов Узбекистана» среди учителя математики, физики, химии, биологии, английского языка, информатики.
Кандидаты, желающие принять участие в конкурсе, который будет проходить в три этапа, должны предоставить соответствующие документы и материалы онлайн с 20 апреля по 20 мая 2021 года на сайте www.ustozfondi.uz.
Участники конкурса:
• должны иметь высшее образование по преподаваемому предмету,
• первую или высшую квалификационную категорию и не менее 5 лет педагогической деятельности.
Победители конкурса получат следующие призы в каждой номинации:
• 1 место — Нагрудный знак «Лауреат Федерации профсоюзов Узбекистана» и 30 млн. суммов;
• 2 место специальный диплом и 20 млн. суммов;
• 3 место специальный диплом и 10 млн. суммов.
Победители конкурса будут объявлены в преддверии 30-летия независимости Республики Узбекистан.
Награды победителям будут торжественно вручены на мероприятии, организованном по случаю праздника 2021 года 11 ноября — Дня профсоюза Узбекистана.