Ушбу саҳифада “Йилнинг энг яхши ўзбек тили ўқитувчиси” республика танловини ташкил этиш ва ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом билан танишиб чиқишингиз мумкин.
Ўзбекистон Республикаси Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ҳамда Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Ижроия қўмитаси қарори билан Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги тизимидаги умумий ўрта таълим мактабларининг “Она тили” ва “Ўзбек тили” фани ўқитувчилари ўртасида “Йилнинг энг яхши ўзбек тили ўқитувчиси” республика танлови 2023 йил 22 сентябрдан 20 октябрга қадар ўтказилиши белгиланди.
Танлов қуйидаги босқичларда ўтказилади:
1-босқич туман (шаҳар): тақдимотларни қабул қилиш 22-сентябрдан 29-сентябрга қадар давом этади. Тақдимотлар Ҳакамлар ҳайъати томонидан 3-6-октябр кунлари кўриб чиқилади ва ғолиблар аниқланади.
2-босқич (Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳар ва вилоятлар): биринчи босқичда ғолиб деб топилган тақдимотлар Ҳакамлар ҳайъати томонидан 9-10 октябр кунлари кўриб чиқилади ва ғолиблар аниқланади.
3-босқич: 20 октябрга қадар Тошкент шаҳрида ўтказилади. Танлов ғолибларини эълон қилиш ва тақдирлаш 21 октябр Ўзбек тили байрами арафасида амалга оширилади.

Положение о конкурсе «Лучший учитель узбекского языка» - Ta’lim / Образование
На этой странице вы можете ознакомиться с Положением о порядке организации и проведения республиканского конкурса «Лучший учитель узбекского языка».
Yilning eng yaxshi o‘zbek tili o‘qituvchisi tanlov nizomi
Решением Исполнительного комитета Министерства дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан и Федерации профсоюзов Узбекистана был учрежден Республиканский конкурс «Лучший учитель узбекского языка года» между учителями «родного языка» и «узбекского языка» общеобразовательных средних школ Республики Узбекистан. Проведение конкурса запланировано с 22 сентября по 20 октября текущего года.
Конкурс будет проходить в следующие этапы:
1-этап районный (городской): приём заявок продлится с 22 по 29 сентября. Презентации будут рассмотрены членами жюри 3-6 октября, и будут определены победители.
2-этап (проводится в Республике Каракалпакистан, городе Ташкенте и в областях): Презентации, победившие в первом этапе, будут рассмотрены членами жюри 9-10 октября и определены победители.
3-этап: Проводится до 20 октября в городе Ташкенте. Объявление и награждение победителей конкурса состоится накануне праздника «21 октября — День узбекского языка».