Президент, ижод ва ихтисослаштирилган мактабларни ривожлантириш агентлиги Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳридаги Президент мактабларига маслаҳат-таништирув ҳамда 1 – босқич кириш имтиҳонларини ўтказиш режалаштирилган ҳудудлар ҳақида маълумот бериб ўтди.
🔸Тошкент шаҳар ва Тошкент вилояти – Тошкент шаҳар, Олмазор тумани, Ғалаба боғи ҳудудидаги ёпиқ саҳна майдонида ва Тошкент шаҳридаги Ботаника боғининг 1- ва 2-майдонларида;
🔸Сирдарё вилояти – Гулистон шаҳри марказий ўйингоҳида;
🔸Қашқадарё вилоятида – Қашқадарё вилояти “Насаф” футбол клуби машғулотлар майдони 2-ва 3-майдонларида;
🔸Фарғона вилояти – Фарғона давлат университети стадиони ва Марғилон шаҳар 2-БЎСМ стадионида;
🔸Бухоро вилояти – Бухоро шаҳри “Дилкушо” теннис спорт мажмуасида;
🔸Жиззах вилояти – “Сўғдиёна” марказий ўйингоҳи сунъий қопламали машғулот майдонида;
🔸Самарқанд вилояти – “Локомотив” марказий жисмоний тарбия спорт клуби Самарқанд филиали футбол стадиони ва Самарқанд шаҳар 2-сон болалар ва ўсмирлар спорт мактаби стадионида;
🔸Қорақалпоғистон Республикаси – Нукус шаҳри “Турон” марказий стадионида;
🔸Наманган вилояти – 17-болалар ва ўсмирлар мактабига қарашли “Навбаҳор умид” стадионларида;
🔸Хоразм вилояти – Урганч шаҳридаги Футбол академияси қошидаги “Хоразм” спорт мажмуасида;
🔸Навоий вилояти – Навоий шаҳридаги “Кимёгар” ўйингоҳида;
🔸Aндижон вилояти – Спортнинг ўйин турлари ва енгил атлетикага ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактаби асосий стадиони 3-, 4- ва 5-биноларида;
🔸Сурхондарё вилояти – “Сурхон” спорт мажмуаси захира футбол майдони ва Термиз олимпия захиралари коллежи футбол майдонида.
* Мазкур ҳудудлар рўйхатига Республикадаги эпидемиологик ҳолатдан келиб чиқиб, Республика махсус комиссияси қарорига кўра ўзгартириш киритилиши мумкин.

Где будут проходить вступительные экзамены в президентские школы? - Ta’lim / Образование
Агентство по развитию президентских, творчесеских и специализированных школ предоставили информацию о территориях, где будут проводиться вступительные экзамены первого этапа в президентские школы Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента.
president_maktabi_video
Экзамены будут проводиться:
🔸Город Ташкент и Ташкентская область — город Ташкент, Алмазарском район, на территории Парка Победы и на 1 и 2 площадках Ботанического сада;
🔸Сырдарьинская область — центральный стадион города Гулистана;
🔸Кашкадарьинская область — на тренировочной базе футбольного клуба “Насаф”, во 2 и 3 площадках;
🔸Ферганская область — на стадионе Ферганского государственного университета и на стадионе 2-ДЮСЦ города Маргилана;
🔸Бухарская область — В теннисно-спортивном комплексе «Дилкушо» города Бухары;
🔸Джизакская область — на тренировочной площадке с искусственным покрытием стадиона «Согдиана»;
🔸Самаркандская область — на стадионе Самаркандского филиала центрального физкультурно — спортивного клуба» Локомотив» и на стадионе детской и подростковой спортивной школы № 2 города Самарканда;
🔸Республика Каракалпакстан — на центральном стадионе «Турон» в Нукусе;
🔸Наманганская область — на стадионах «Навбахор умид», принадлежащей детской школе №17;
🔸Хорезмская область — в Хорезмском спортивном комплексе при футбольной академии в Ургенче;
🔸Навоийская область — На стадионе «Кимёгар» города Навои;
🔸Андижанская область — В основном стадионе и 3-м, 4-м, 5-м корпусах ДЮСШ по спортивной и легкой атлетике;
🔸Сурхандарьинская область — на резервном футбольном поле спортивного комплекса «Сурхон» и на футбольном поле колледжа олимпийского резерва города Термеза.
* Список этих территорий может быть изменен решением Республиканской специальной комиссии в зависимости от эпидемиологической ситуации в республике.