Чет тили бўйича халқаро тан олинган сертификатларга эга ўқитувчиларга сентябрдан тўловлар амалга оширилади - Ta’lim / Образование
Чет тили бўйича халқаро тан олинган сертификатларга эга ўқитувчиларга сентябрдан тўловлар амалга оширилади
Халқ таълими вазирлиги томонидан чет тилини билиш бўйича камида С1 даражадаги миллий ёки унга тенглаштирилган мос даражадаги халқаро тан олинган сертификатларга эга ўқитувчиларга қўшимча рағбатлантириш амалга оширилади. Бу ҳақида Халқ таълими вазирлиги хабар бермоқда.
Чет тили ўқитувчиси
✅чет тилини билиш бўйича камида С1 даражадаги миллий ёки унга тенглаштирилган мос даражадаги халқаро тан олинган сертификатлар рўйхати тасдиқланди;
✅ушбу сертификатга эга ўқитувчилар учун ҳар ойлик белгиланадиган устамаларни 2021/2022 ўқув йили бўйича тарификация рўйхатларида ажратилган дарс соатларидан келиб чиқиб назарда тутилади.
Шундай сертификатга эга ўқитувчиларга жорий йилнинг сентябрь ойини ҳам инобатга олган ҳолда тегишли тўловлар амалга оширилиши бўйича топшириқлар берилди.

Учителя с международно признанными сертификатами по иностранному языку будут получать надбавку с сентября - Ta’lim / Образование
Учителя с международно признанными сертификатами по иностранному языку будут получать надбавку с сентября
Министерство народного образования предоставляет дополнительные стимулы для учителей, имеющих как минимум национальные сертификаты уровня С1 или эквивалентные международно признанные сертификаты о знании иностранного языка. Об этом сообщает Министерство народного образования.
Чет тили ўқитувчиси
В этом случае:
✅утверждён список международно признанных сертификатов о знании иностранного языка не ниже уровня С1 или эквивалентного уровня;
✅для учителей с данным сертификатом предусмотрены ежемесячные надбавки из расчета количества часов, отведенных в тарифных списках на 2021/2022 учебный год.
Было поручено произвести соответствующие выплаты учителям с данным сертификатом с учетом сентября этого года.