Ўқувчи ва талабалар учун янги стипендия бериш тартиби белгиланди - Ta’lim / Образование
Ўқувчилар ва талабалар учун «Заковат стипендияси»ни бериш тартиби тасдиқланди. 2022-2023 ўқув йилидан бошлаб «Заковат» интеллектуал ўйини ва бошқа интеллектуал ўйинларнинг республика босқичида ғолиб ва совриндор бўлган жамоа аъзолари учун йил давомида ҳар ой «Заковат стипендияси» берилади.
«Заковат стипендияси» интеллектуал ўйинларнинг республика босқичида қуйидагича тақсимланади:
1-ўринни олган ўқувчи-ёшлар ва талабаларга БҲМнинг 5 баравари миқдорида (ҳозирда 1 350 000 сўм);
2-ўринни олган ўқувчи-ёшлар ва талабаларга БҲМнинг 4 баравари миқдорида (ҳозирда 1 080 000 сўм);
3-ўринни олган ўқувчи-ёшлар ва талабаларга БҲМнинг 3 баравари миқдорида (ҳозирда 810 000 сўм) белгиланади ва йил давомида ҳар ой тўлаб берилади.
Аввалроқ, «Заковат» клуби президенти» лавозими жорий этилиб, унга Абдурасул Абдуллаев сайлангани хабар берилганди.

Установлен новый порядок предоставления стипендий школьникам и студентам - Ta’lim / Образование
Утверждён порядок назначения стипендий «Заковат» для школьников и студентов. С 2022-2023 учебного года членам команды, являющимся победителями и призерами республиканского этапа интеллектуальной игры «Заковат» и других интеллектуальных игр, ежемесячно в течение года начисляется стипендия «Заковат».
Стипендия интеллектуальных игр «Заковат» на республиканском этапе распределяется следующим образом:
• Школьники и студенты, занявшие 1 место получат стипендию в размере 5-ти кратной базовой суммы расчёта (на данный момент 1 350 000 суммов);
• 2 место — 4-х кратного БСР (на данный момент 1 080 000 суммов);
• Учащиеся и студенты, занявшие 3 место, будут награждены 3-кратной суммой БСР (на данный момент 810 000 сумов) и будут выплачиваться ежемесячно в течение года.
Ранее была введена должность президента клуба «Заковат» и сообщалось, что избран Абдурасул Абдуллаев.