Байрам муносабати билан пенсиялар картага олдиндан ўтказиб берилади - Ta’lim / Образование
Мустақиллик байрами муносабати билан пенсия тўловлари олдиндан тўлаб берилади. Бу ҳақда Иқтисодиёт ва молия вазирлиги ҳузуридаги буджетдан ташқари Пенсия жамғармаси хабар бермоқда.
Bayram munosabati bilan pensiyalar kartaga oldindan o‘tkazib beriladi
Пенсия ва нафақа тўловларини нақд пулсиз (банк карта) шаклда олувчи фуқароларнинг жорий йил сентябрь ойи учун пенсия ва нафақалари 2023 йил 29-31 август кунлари уларнинг банк пластик карталарига ўтказиб берилади.
Нақд пул шаклида пенсия ва нафақа олувчиларга тўловлар 2023 йил 4 сентябрь кун бошидан Халқ банки сайёр кассалари томонидан графикка мувофиқ амалга оширилади.

Ко Дню независимости сентябрьскую пенсию на карточки переведут заранее - Ta’lim / Образование
В связи с празднованием Дня независимости решено сделать пенсионные выплаты заранее. Об этом сообщает Внебюджетный Пенсионный фонд при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан.
Ко Дню независимости сентябрьскую пенсию на карточки переведут заранее
Напомним, что в этом году праздник выпадает на пятницу, выходными являются также 2 и 3 сентября (суббота и воскресенье).
Для того чтобы поддержать пожилых людей, а также получателей других видов пенсий и пособий, было принято решение все выплаты за сентябрь зачислить на банковские пластиковые карточки в период с 29 по 31 августа текущего года.
Но это касается только пластиковых карточек. Получатели выплат в наличной форме получат их на основании утвержденных графиков в мобильных кассах АК «Народного банка», начиная с 4 сентября.